Vypnout reklamy

Google Pixel 7 jako vánoční dárek? Možná raději ne…

Nový telefon Google Pixel 7 bychom nevolili jako vánoční dárek s ohledem na cenu a výkon. To už raději běžte do Pixel 6

Nový mobilní telefon Google Pixel 7 dorazí do české republiky na konci října a nabízí podobný výkon, jako předchozí verze Google Pixel 6. Důvodem je čip, který je použit sice Tensor G2, ale tento čip má podobné vlastnosti, jako Tensor G1, který je právě ve verzi Pixel 6.

Google se rozhodl, že o výrobu těchto čipů se postará společnost Samsung, která evidentně nechce, aby čipy byly lepší než exynos. Nicméně je to určitě i cenovou relací, kdy telefony Pixel jsou v ceně okolo 18000,- Kč, kdy nové vlajkové telefony Galaxy S jsou v ceně okolo 22 000. Tedy je jasné, že Google musí nabídnou slabší výkon.

Pozitiva

Avšak co se týče poté displeje telefonu, tak je na tom Google podle nás lépe. Displej tohoto telefonu dává docela věrohodný obraz barev a má také skvěle vyladěnou technologií HDR10 s adaptivním jasem a kontrastem.

Jsou zde přesné barvy, a to za jakýchkoliv podmínek. Čtení z takového telefonu je velká radost, a to i v případě, kdy jste venku na slunci nebo ve špatných světelných podmínkách ve tmě.

Negativa

Ať jsme do pozitiva zařadili dobré čtení na světle, tak takové zvýšení jasu, pro lepší čitelnost, je pouze na chvíli. Zároveň se špatně dívá na videa, která nejsou v moc dobré kvalitě a jde tedy o SDR videa. Co se týče barev, tak z různých úhlů jsou tyto barvy krapet jiné. Tedy pokud se na telefon díváte přímo rovně, tak problém není, ale pokud se na něho díváte pod nějakým úhlem, tak může docházet ke zkreslení těchto barev.

Souhrn

Telefon si sice drží první místo v žebříčku displejů v segmentu high-end zařízení (tedy ne vlajkových), ale i přesto bychom šli asi raději do telefonu Samsung Galaxy S, ač je o pár tisíc dražší, avšak má vyšší výkon, vytváří lepší fotky a pokud vám o displej až tak nejde, tak věříme, že budete s takovým telefonem více spokojení.

Pokud však hledíte právě na cenu a nezajímá vás výkon a další věci a chcete mít aktualizace systému jako první, tak běžte do Google Pixel. Nicméně cena je podle nás i tak vysoká za to, že jde vlastně o skoro totožný telefon, jako Pixel 6 a to i co se týče čipu, který se moc nezměnil a je postaven na 5nm procesu.

Tento telefon vyšel právě v říjnu 2022

  • Funkce
  • Cena / výkon
  • Výkon
3.3

Popis

Nový telefon Google Pixel 7 bychom nevolili jako vánoční dárek s ohledem na cenu a výkon. To už raději běžte do Pixel 6 nebo rovnou do nějakého telefonu Samsung Galaxy řady S. Proč? To se dozvíte v článku.