Vypnout reklamy

Google Pixel 7a: Nový telefon od Googlu s vysokým hodnocením opravitelnosti

Google Pixel 7a je nový telefon od Googlu s vysokým hodnocením opravitelnosti. Pixel 7a lze snadno opravit a je levnější než jeho předchůdci Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Oficiální představení by se mělo konat na výroční vývojářské konferenci Google I/O.

Rozsáhlé úniky informací o telefonech Google nejsou nic nového, ale nejnovější uniklý telefon je pravděpodobně nejneobvyklejší ze všech. YouTuber PBKreviews se podělil o své nejnovější video, které se zaměřuje na Google Pixel 7a – telefon.

Jak je u těchto videí zvykem, prvním krokem je vyjmutí přihrádky na SIM kartu a vypáčení zadní strany. Dobrou zprávou je, že Pixel 7a lze rozebrat zepředu i zezadu, což znamená, že oprava displeje nebude vyžadovat téměř úplné rozebrání telefonu. Pixel 7a má plastovou zadní stranu, která vypadá téměř stejně jako běžný Pixel 7.

Když se posuneme hlouběji, uvidíme cívku pro bezdrátové nabíjení a anténu NFC. Pod nimi se nachází baterie s kapacitou 4 300 mAh, která je vybavena vlastními výsuvnými výstupky pro snadnější vyjmutí. Na základní desce se nachází 64Mpx hlavní fotoaparát s OIS, 13Mpx ultraširokoúhlý modul a 13Mpx selfie kamera na protější straně. Nabíjecí port je připájen k hlavní desce.

Pixel 7a získal hodnocení opravitelnosti 7,5/10, což překonává hodnocení opravitelnosti Pixelu 7 (6/10) a Pixelu 7 Pro (5,5/10). To znamená, že pokud by se telefon náhodou poškodil, mohou ho uživatelé opravit snadno a bez větších problémů.

Výhodou Pixelu 7a je také jeho cena, která by měla být nižší než u jeho předchůdců Pixelu 6 a Pixelu 6 Pro. Vzhledem k tomu, že ještě nebyl oficiálně představen, nelze zatím potvrdit žádné další informace o specifikacích nebo ceně.

Jaký je rozdíl mezi Google Pixel 7 a Google Pixel 7a?

Pixel 7a má vylepšené hodnocení opravitelnosti a měl by být levnější než Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Bude Pixel 7a vybaven 5G technologií?

Zatím není jisté, zda bude Pixel 7a vybaven 5G technologií. Více informací bude k dispozici po oficiálním oznámení.