Google Pixel and Pixel XL s certifikací IP53

Předevčírem byl nový telefon od Google oznámen. Jedná se o dva telefony Pixel a Pixel XL, které se liší pouze velikosti displeje. Pro Google tyto telefony vyrábělo samotné HTC. Stále však bylo nepotvrzeno, jestli jsou telefony vodě-vzdorné (limitováno) a prachuvzdorné. Ano jsou. Podle Droid-life Google potvrdil, že 5 značí, že je zařízení prachu-vzdorné (tedy ne úplně […]

Google Pixel Xl a Google Pixel

Předevčírem byl nový telefon od Google oznámen. Jedná se o dva telefony Pixel a Pixel XL, které se liší pouze velikosti displeje. Pro Google tyto telefony vyrábělo samotné HTC. Stále však bylo nepotvrzeno, jestli jsou telefony vodě-vzdorné (limitováno) a prachuvzdorné. Ano jsou.

Podle Droid-life Google potvrdil, že 5 značí, že je zařízení prachu-vzdorné (tedy ne úplně odolné), ale 3 neznamená, že je zařízení vodě-vzdorné.

Telefon není úplně vodě-odolný

Číslovka IPx3 certifikace znamená, že je telefon vzdorný jenom proti stříknutí vody. Podle oficiálního oznámení IPx3 znamená: „padající sprejová voda pod úhlem 60 stupňů od vertikální polohy“. To znamená, že zvládne deštivou vodu, což zvládne spousta zařízení.

https://www.youtube.com/watch?v=HCI1tcu8tQw

Je to naprosto stejné jako u telefonu HTC 10. Cena telefonu je také vysoká od 649$ u nás v České republice bude ještě výš. Možná HTC tento telefon prodává samotnému Googlu za velké peníze, protože i samotné HTC telefony jsou ve velké míře dražší, než by asi měly být.