Google Pixel telefon bude mít selfie kameru pod displejem

Google Pixel 7 v roce 2022 bude mít fotoaparát pod displejem. Firma si už nechala udělat patent a bude na tomto telefonu s

K dispozici máme fotografie, které ukazují, jak chce americký výrobce udělat snímač fotoaparátu pod displejem a zároveň ho využít i jako klasický senzor pro světlo.

Již delší dobu se výrobci snaží o to, aby byl displej přes celou obrazovku a vlastně na obrazovce již nic jiného nebylo. Tedy přední část bude zcela dotyková s minimálním rámečkem.

K dokonalosti k tomu chyběl fotoaparát a další senzory pod obrazovkou. Nyní je tomu tak, že jsou senzory buď to jako díra v displeji nebo ve výřezu. Nicméně už čím dál tím víc výrobců přichází s fotoaparátem pod displejem.

Kameru již takto implementovala společnost ZTE u svého telefonu Axon 20 a očekávají se nově telefony Samsung, Xiaomi a Oppo. Problémem bylo, že technologie nebyla tolik propracovaná, aby nedocházelo ke zhoršení kvality obrazu.

Google si tak v záři 2020 podal žádost o patent u WIPO. 23stránková dokumentace je pod názvem: zobrazení na celou obrazovku s fotoaparátem“. Tato dokumentace byla zveřejněna 6. května 2021.

Druhý displej pod displejem

Telefon bude mít OLED displej, fotoaparát pod displejem. Jak celý tento systém fotoaparátu a klasického senzoru funguje, tak vyobrazujeme na obrázku níže. Google vše udělal tak, že pod displej zabudoval druhý displej.

Přední kamera je pod obrazovkou a k tomu je integrován další zobrazovací panel se stejnou hustotou pixelů OLED displeje. Tato druhá obrazovka je umístěna přímo naproti fotoaparátu pod hlavní obrazovkou a mezi kameru a displej je pak umístěn hranol nebo zrcadlo, které lze vidět na fotce níže.

V případě, že fotoaparát nevyužíváte, tak se obsah zobrazuje na druhé obrazovce přes hranol. Ve chvíli, jak kameru aktivujete, tak se hranol otočí, aby bylo možné sbírat světlo.

Malý pomocný displej, který je pod hlavním displejem má další tři senzory a to senzor pro snímání prostředí, přiblíží a IR senzor.

Kdy dorazí?

Nicméně to vypadá tak, že tato technologie bude zabudovaná v telefonu Google Pixel 7 a to až v roce 2022. Tedy v nynějším telefonu, který má vyjít v září 2021, tak tato technologie použitá nebude.

Zdroj