Google Pixel telefony pouze s certifikací IP53

Vodě odolnost může mít několik situací a jsou mezi nimi rozdíly. Chytré telefony mají certifikaci IP68 nebo IP53, právě ten porvní typ dokáže přežít malou koupel, ale s IP53 nikoliv a zvládne tak pouze déšť. Podle serveru Android Police budou mít telefony Google Pixel IP53 certifikaci, která říká, že telefon dokáže být vodě odolný vůči sprejové vodě […]

Google Pixel

Vodě odolnost může mít několik situací a jsou mezi nimi rozdíly. Chytré telefony mají certifikaci IP68 nebo IP53, právě ten porvní typ dokáže přežít malou koupel, ale s IP53 nikoliv a zvládne tak pouze déšť.

Podle serveru Android Police budou mít telefony Google Pixel IP53 certifikaci, která říká, že telefon dokáže být vodě odolný vůči sprejové vodě pod malým tlakem a to do úhlu 60 stupňů vertikálně. Stejnou certifikaci má také HTC 10.

Google Pixel

Google Pixel

V jednoduchosti to znamená, že telefon bude v pohodě, pokud budete na telefonu v případě slabého deště. Do telefonu se nedostane voda, konektory i tlačítka budou v pořádku.

Už i iPhone má certifikaci IP67

Apple má telefon iPhone 7 a iPhone 7 Plus s IP67 cerfitikace a třeba i samotný Samsung má taktéž tuto certifikaci s vodě odolnosti, kdy můžete telefon mít ve vodě. S Pixel by se vám to nepovedlo a voda by se do telefonu ihned dostala.

Nastane čas, kdy ostatní výrobci telefonu začnou cítit tlak a budou muset dělat také telefony s certifikaci IP67. Škoda, že nový Google Pixel tomu nedisponuje.