Google plánuje AR navigaci a UWB podporu pro Find My Device

### Google chystá revoluci v navigaci a sledování zařízení: AR navigace a podpora UWB trackerů

Společnost Google opět ukazuje, že inováce jsou její silnou stránkou. Tentokrát se zaměřila na dvě klíčové oblasti,…

Google plánuje AR navigaci a UWB podporu pro Find My Device

### Google chystá revoluci v navigaci a sledování zařízení: AR navigace a podpora UWB trackerů

Společnost Google opět ukazuje, že inováce jsou její silnou stránkou. Tentokrát se zaměřila na dvě klíčové oblasti, které mohou výrazně změnit způsob, jakým používáme naše mobilní zařízení. V posledních týdnech byly totiž spatřeny náznaky, že Google pracuje na AR (rozšířená realita) navigaci a podpoře UWB (ultra-wideband) trackerů pro svou aplikaci Find My Device.

#### AR navigace: Nový pohled na svět

Rozšířená realita již našla uplatnění v mnoha oblastech, od her až po vzdělávání. Nyní se však Google snaží tuto technologii plně integrovat do své navigační aplikace. Představte si, že místo klasických map a šipek na displeji uvidíte reálný svět doplněný o digitální prvky – šipky, ukazatele a další vizuální nápovědy přímo ve vašem zorném poli.

Tento přístup by mohl zásadně zlepšit uživatelskou zkušenost, zejména v rušných městských centrech nebo na neznámých místech. AR navigace by mohla být tak přesná, že by vás dovedla doslova až ke dveřím požadované budovy nebo obchodu.

#### UWB trackery: Precizní lokalizace zařízení

Další zajímavou novinkou je podpora ultra-wideband (UWB) technologie pro sledování zařízení. UWB je bezdrátová komunikační technologie, která umožňuje velmi přesné měření vzdálenosti mezi zařízeními s minimální latencí. To znamená, že budete schopni najít svůj ztracený telefon, tablet nebo jiné zařízení s mnohem větší přesností než kdykoli předtím.

Google plánuje tuto technologii integrovat do své aplikace Find My Device, která již nyní umožňuje lokalizovat ztracené či ukradené zařízení. S podporou UWB trackerů bude možné nejen zjistit, kde se vaše zařízení nachází, ale také jak daleko je od vás s přesností na centimetry.

#### Sjednocení technologií pro lepší uživatelský zážitek

Spojení AR navigace a UWB trackerů by mohlo přinést zcela nový rozměr do našich každodenních životů. Představte si, že hledáte své ztracené zařízení v rušném obchodním centru. S pomocí AR byste mohli vidět přesné ukazatele, které vás navedou přímo k vašemu telefonu. Navíc díky UWB technologii byste věděli přesně, jak daleko je od vás.

Tato integrace by mohla mít široké uplatnění nejen pro jednotlivce, ale i pro firmy a organizace, které by mohly sledovat své zařízení a majetek s mnohem větší přesností a efektivitou.

#### Co můžeme očekávat?

Ačkoliv zatím nejsou známy konkrétní detaily ani datum vydání těchto funkcí, je jasné, že Google intenzivně pracuje na jejich vývoji. Pokud se tyto technologie dostanou do finální fáze, může to znamenat revoluci v oblasti navigace a sledování zařízení.

Google tak opět potvrzuje svou pozici lídra v oblasti technologických inovací a my se můžeme těšit na to, jaké další překvapení nám přinese v budoucnosti.

Zdroj: https://www.androidcentral.com/apps-software/google-ar-directions-uwb-find-my-device