Google Play Games přináší mobilní hry na PC s Windows a dosahuje významného milníku.

Google Play Games Expanduje do PC Herního TrhuPC gaming je konkurenční trh a seznam hlavních hráčů se jen zmenšuje s nadcházejícím převzetím společnosti Activision ze strany Microsoftu. Naproti tomu ale Google…

Google Play Games přináší mobilní hry na PC s Windows a dosahuje významného milníku.

Google Play Games Expanduje do PC Herního Trhu

PC gaming je konkurenční trh a seznam hlavních hráčů se jen zmenšuje s nadcházejícím převzetím společnosti Activision ze strany Microsoftu. Naproti tomu ale Google Play Games, mobilní herní platforma pro Android, se vydala do oblasti PC, umožňující uživatelům vychutnat si mobilní hry na počítačích se systémem Windows 10 a 11. Podpora na začátku byla spíše rozptýlená, ale stále přibývá více her a tato platforma právě dosáhla důležitého milníku.

Společnost Google nedávno oznámila, že nyní je možné hrát vybrané mobilní hry z Google Play na PC. Tato novinka získala ohlas mezi hráči, kteří očekávali větší rozmanitost her dostupných na PC. S využitím svého klienta pro Windows mohou uživatelé přistupovat ke svým Android hrám a pokračovat ve hraní tam, kde skončili na svém mobilním zařízení.

Podpora herních titulů na Google Play Games na PC nebyla ze začátku příliš velká. Ale společnost slibuje, že budou pravidelně přidávat další hry, aby nabídla hráčům co největší výběr. Mezi již dostupnými hrami jsou populární tituly jako Among Us, PUBG Mobile a Genshin Impact. S rostoucí popularitou platformy se očekává, že se seznam her bude neustále rozšiřovat.

Jedním z hlavních důvodů pro rozšíření Google Play Games na PC je posílení uživatelské základny této platformy. Mobilní hry jsou stále oblíbenější a možnost hrát je na PC může přilákat další hráče. Tato expanze také poskytuje konkurenci populárním herním platformám, jako je Steam, Epic Games Store a Microsoft Store.

Google Play Games na PC však není bez svých omezení. Platforma zatím neumožňuje hráčům přidávat vlastní mobilní hry do své knihovny. Musí si vybrat ze seznamu her, které jsou přímo podporovány. To může být pro některé hráče nevýhoda, ale s rozšiřováním nabídky her se očekává, že tato možnost bude v budoucnu zavedena.

Další otázkou je, zda Google Play Games na PC bude úspěšné. Konkurence na PC herním trhu je silná a platformy jako Steam mají již dlouholetou zkušenost a loajální uživatelskou základnu. Nicméně, díky popularitě Android her a expanzi na PC, Google Play Games může nalézt své místo mezi hráči.

FAQ:

1. Jaké hry jsou dostupné na Google Play Games na PC?

Na Google Play Games na PC jsou momentálně dostupné tituly jako Among Us, PUBG Mobile a Genshin Impact. Seznam her se však pravidelně rozšiřuje.

2. Lze na Google Play Games na PC přidávat vlastní mobilní hry?

Momentálně ne, uživatelé si mohou vybírat pouze z her, které jsou přímo podporovány platformou. Možnost přidávání vlastních her se očekává v budoucnosti.

3. B

Zdroj: https://www.androidpolice.com/clash-of-clans-google-play-games-pc/