Google Play Instant pro mobilní hry: Vyzkoušejte před zakoupením

Už vás nebaví neustále instalovat a následně opět odinstalovávat hry? Co takhle zkusit si hru zahrát ještě předtím, než si ji vůbec do telefonu nainstalujete. Asi není třeba vykládat, že každá taková instalace zbytečně ukládá do telefonu data, protože když aplikaci odinstalujete, tak i přesto zde něco zůstane. Na Game
Google novinky, technologické novinky roku 2018

Už vás nebaví neustále instalovat a následně opět odinstalovávat hry? Co takhle zkusit si hru zahrát ještě předtím, než si ji vůbec do telefonu nainstalujete. Asi není třeba vykládat, že každá taková instalace zbytečně ukládá do telefonu data, protože když aplikaci odinstalujete, tak i přesto zde něco zůstane.

Na Game Developers Konferenci v San Fransicku se Google zaměřil na novinku Google Play Instant, což je vylepšení pro herní aplikace. Díky této funkci budou moci hráči vyzkoušet danou hru bez toho, aniž by něco instalovali. Nicméně ne každá hra tuto funkci podporuje. Pokud zde podpora je, tak se zde objeví možnost „Try Me“.

Vyzkoušej a poté nainstaluj

Klikněte na „Try Me“ tlačítko a následně se hra pro vás zpřístupní a to bez toho, aniž by se do vašeho mobilního telefonu něco nainstalovalo. Pokud vás hra baví, tak následně můžete v Google Play kliknout na tlačítko install.

V této chvíli touto funkcí disponuje šest her a Google pracuje s vývojáři proto, aby zde mohlo být mnohem více her. Podporu funkce získali:

  • Clash Royale
  • Words With Friends 2
  • Solitaire
  • Final Fantasy XV: A New Empire
  • Bubble With 3 Saga
  • Mighty Battles

Podívejte se na Google Play Instant v akci a to právě na videu níže.