Google Play má příjem o 82% větší, než minulý rok. Na App Store to nestačí.

Je obecně známo, že vývojáři z App Store mají mnohem větší příjem i přesto, že je zde méně aplikací a uživatelů. Google Play Store má o 82% lepší příjem, než minulý rok, ale Apple App Store dosáhl 5.4$ miliard v posledním kvartále roku 2016 a to je zlepšení o

Je obecně známo, že vývojáři z App Store mají mnohem větší příjem i přesto, že je zde méně aplikací a uživatelů. Google Play Store má o 82% lepší příjem, než minulý rok, ale Apple App Store dosáhl 5.4$ miliard v posledním kvartále roku 2016 a to je zlepšení o 60%.

Obě platformy mají tak meziroční zlepšení o 67%, tedy 8.7 miliard dolarů. Nainstalováno bylo 19.2 miliard aplikací, což je opět o 17%  více..

Google Play VS App Store

Google Play VS App Store

Mimo hry drží prvenství v aplikacích messenger, následovaný Netflixem a Tindrem. Pro celý rok 2016 Spotify drželo prvenství před messengerem a Netflixem.

App Store přináší větší zisk pro vývojáře

Jak jsme už psali, tak je známo, že vývojáři na platformě Apple mají větší prostor zisků. Jde o to, že Google si bere své provize a celkově má nižší ceny. U App Store je to naopak. Apple si bere méně, vývojářům posílá více. Proto je také možné, že na Apple není tolik aplikací, ale za to je více kvalitních, protože vývojáři za to dostávají řádně zaplaceno.

V Google Store se vše snaží nahnat kvantitou.