Google Play nyní dá vědět, jestli jsou s aplikací problémy

Google nyní dokáže varovat před problémovými aplikacemi, pokud podle statistik usmyslí, že u podobných telefonu aplikace padá.

Určitě to znáte. Prohlížíte Google Play obchod, ačkoliv se v něm těžko hledá, protože většinou musíte znát jméno aplikace, abyste nějakou dobrou hru našli. Po dlouhých minutách jste něco našli. Aplikaci nainstalujete a zjístite, že nefunguje moc dobře a to i přesto, že hodnocení jsou vysoké, jak je to možné?

Ono každý telefon má rozdílné čipy. Může se stát, že na čipech Qualcomm aplikace funguje dobře a na Exynos nebo MediaTek zase nikoliv. Rozhodují i další faktory, jako je třeba UI od výrobce, který je nainstalován nad základní Android.

Google se proti problémům snaží nyní bojovat tím, že informuje o problémech. Pokud máte podobný telefon, jako jiní lidé, kterým aplikace padá, tak budete mít u dané aplikace upozornění. Uživatelé mobilních telefonu po takové funkci již dlouhodobě volá a konečně ji Google zavedl.

Problém s aplikací se může vyskytovat i z důvodu odlišného rozlišení, hardwaru nebo právě Android verze. To vše bude Google porovnávat s daty, které má od jiných uživatelů a kterým hra padá. Upozornění se objeví tedy v případě, kdy 8% uživatelů má s aplikací problém a totožný počet uživatelů má podobnou HW konfiguraci.