Google Play Services se loučí s KitKat: starší zařízení budou postupně nepoužitelná

Google Play Services se loučí s Androidem KitKat 4.4Google Play Services, jeden z nejsladších aktualizací operačního systému Google Android – Android KitKat 4.4, již nebude podporován. Tuto zprávu přinesl Android Developers…

Google Play Services se loučí s KitKat: starší zařízení budou postupně nepoužitelná

Google Play Services se loučí s Androidem KitKat 4.4

Google Play Services, jeden z nejsladších aktualizací operačního systému Google Android – Android KitKat 4.4, již nebude podporován. Tuto zprávu přinesl Android Developers Blog, kde bylo oznámeno, že API úrovně 19 a 20 neobdrží verze APK vyšší než 23.30.99 od srpna 2023. To znamená, že zařízení s KitKatem neobdrží nejnovější verzi Google Play Store, což uživatelům prakticky znemožní aktualizovat aplikace a jejich zařízení postupně přestane být použitelné.

Android KitKat přinesl aktualizace, které jsou dodnes platné, a to i více než deset let od spuštění tohoto operačního systému. Tento systém přinesl…

FAQ:

1. Proč už nebude Android KitKat podporován Google Play Services?

– Google Play Services se soustředí na podporu nejnovějších verzí operačního systému a vyžaduje moderní funkce, které KitKat již nepodporuje.

2. Co to znamená pro uživatele s zařízeními s Androidem KitKat?

– Uživatelé se zařízeními s KitKat již nebudou moci aktualizovat své aplikace prostřednictvím Google Play Store a postupně přestane být jejich zařízení použitelné.

3. Mám KitKat, jak mohu získat novější verzi operačního systému?

– Pokud váš výrobce zařízení poskytuje aktualizace, můžete se pokusit aktualizovat na vyšší verzi Androidu. Pokud výrobce aktualizace neposkytuje, můžete zvážit nákup novějšího zařízení.

4. Jaké další funkce jsou v novějších verzích Androidu?

– Novější verze Androidu nabízejí vylepšenou bezpečnost, lepší výkon, nové funkce a možnosti přizpůsobení. Každá nová verze Androidu také obsahuje aktualizace a opravy chyb.

5. Jak dlouho budou ještě fungovat aplikace na zařízeních s KitKat?

– Aplikace budou fungovat, dokud budou kompatibilní s verzí Androidu KitKat. Avšak bez aktualizací ze strany Google Play Services a nových funkcí poskytovaných novějšími verzemi Androidu se může stát, že některé aplikace nebudou již plně funkční nebo nebudou kompatibilní s novými verzemi ostatních aplikací. Je proto doporučeno přejít na novější verzi operačního systému.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/google_drops_play_services_support_for_android_kitkat_44-news-59296.php