Google pokračuje v růstu svých zisků

Alphabet je nadřazena společnost firmě Google. Alphabet čtvrtletně opětovně výrazně vyrostlo. Právě společnost Google drží tento rekord na maximu, jelikož každý kvartál je silnější a silnější. V prvním kvartálu roku 2018 je opět zaznamenán růst. Konec prvního finančního kvartálu 31. března Alphabet zaznamenal další růst O většinu se postarala
Google web

Alphabet je nadřazena společnost firmě Google. Alphabet čtvrtletně opětovně výrazně vyrostlo. Právě společnost Google drží tento rekord na maximu, jelikož každý kvartál je silnější a silnější. V prvním kvartálu roku 2018 je opět zaznamenán růst.

  • Konec prvního finančního kvartálu 31. března
  • Alphabet zaznamenal další růst
  • O většinu se postarala společnost Google

První kvartál nového roku skončil 31. března. Od této chvíle společnosti musí podat většinou auditovanou zprávu do 1 měsíce po uzavření kvartálu. Jedná se o společnosti akciové, které mají své akcionáře a právě oni jsou hnacím motorem dané společnosti. Bez akcionářů by Google nefungoval.

Alphabet v obrovském růstu

Alphabet informoval o výdělku 31.1 miliard dolarů, což je o 26% růst oproti prvnímu kvartálu z roku 2017 a zisk dosáhl 7 miliard dolarů, což je o nějakých 500 miliónu víc, než před rokem. Většina tohoto výdělku však plyne ze společnosti Google.

Cílem společnosti je generovat tento zisk v dlouhodobém měřítku, takže se firma soustředí na udržitelnosti. Ostatní společnosti z portfolia společnosti Alphabet generovali výdělek 150 miliónů dolarů, oproti minulému roku se jedná o růst, ale ne tak významný. Minulý rok společnost utržila 132 miliónů dolarů.

Alphabet je se svým výsledkem spokojena. Jde za tím vidět i velký nábod zaměstnanců, kde ještě před několika lety bylo v Google pouze 11 000 lidí a teď je zde 85 000 po celém světě.