Google představuje automatickou archivaci aplikací pro Android

Google představuje automatickou archivaci aplikací pro Android, která uvolňuje úložný prostor tím, že odstraňuje nepoužívané aplikace bez ztráty uživatelských dat. Nová funkce je podobná funkci Offload Unused apps v systému iOS a je dostupná pouze pro aplikace ve formátu App Bundle. Uživatelé mohou spravovat své preference archivace aplikací v

Společnost Google nyní v systému Android prosazuje funkci automatické archivace, která ze zařízení vypouští nepoužívané aplikace, aniž by došlo k odstranění uživatelských dat. Nová funkce je podobná funkci Offload Unused apps společnosti Apple v systému iOS a dokáže uvolnit téměř 60 % úložného prostoru aplikace, aniž by bylo nutné aplikaci odinstalovat. Společnost Google potvrdila, že nová funkce archivace aplikací je k dispozici pouze u aplikací publikovaných ve formátu App Bundle.

Uživatelé budou při pokusu o stažení aplikace v Obchodě Play vyzváni, aby se rozhodli pro automatickou archivaci, když jejich zařízení bude mít nedostatek úložného prostoru. Jakmile uživatel odsouhlasí podmínky, jeho zařízení bude moci archivovat nepoužívané aplikace a uvolnit tak úložiště.

Archivované aplikace se budou stále zobrazovat v zásuvce aplikací a na domovské obrazovce s překryvnou ikonou šedého mraku. Pokud budete chtít archivovanou aplikaci používat, jednoduchým klepnutím na její ikonu se znovu stáhnou soubory aplikace a budete ji moci dále používat stejně jako dříve. Uživatelé budou moci spravovat své preference archivace aplikací v Nastavení.

Co je automatická archivace aplikací v Androidu?

Automatická archivace aplikací je nová funkce v systému Android, která umožňuje uvolnit úložný prostor na zařízení tím, že vypustí nepoužívané aplikace, aniž by odstranila uživatelská data.

Jak je automatická archivace aplikací podobná funkci Offload Unused apps v systému iOS?

Stejně jako funkce Offload Unused apps v systému iOS, automatická archivace aplikací v Androidu uvolňuje úložný prostor tím, že odstraňuje nepoužívané aplikace bez ztráty uživatelských dat.

Je automatická archivace dostupná pro všechny aplikace?

Automatická archivace je dostupná pouze pro aplikace publikované ve formátu App Bundle.

Jak mohu spravovat své preference archivace aplikací?

Uživatelé mohou spravovat své preference archivace aplikací v Nastavení svého zařízení s Androidem.

Jak znovu získám archivovanou aplikaci?

Pro znovu získání archivované aplikace stačí klepnout na ikonu aplikace s překryvnou šedou ikonou mraku. Aplikace se poté znovu stáhne, aniž by došlo ke ztrátě uživatelských dat, a můžete ji opět používat.