Google představuje silné funkce pro propojení zařízení s Androidem

Google postupně buduje vlastní ekosystém podobný Applu, kde se pevně propojují Android telefony a Chromebooky. Tato integrace umožňuje sdílet přístup k internetu, notifikace a dokonce i aplikace pro zasílání zpráv pomocí…

Google představuje silné funkce pro propojení zařízení s Androidem

Google postupně buduje vlastní ekosystém podobný Applu, kde se pevně propojují Android telefony a Chromebooky. Tato integrace umožňuje sdílet přístup k internetu, notifikace a dokonce i aplikace pro zasílání zpráv pomocí streamování obrazovky. Lidé, kteří vlastní více Android zařízení, jako je například telefon a tablet, jsou alespoň v současné době z této integrace vyloučeni. Nicméně, zdá se, že se to brzy změní s aktualizací služeb Google pro propojená zařízení.

Integrace mezi Android telefony a Chromebooky je jedním ze zásadních kroků Google k vytvoření vlastního ekosystému. Uživatelé mohou streamovat obrazovku svého telefonu na Chromebook a zobrazovat notifikace, odpovídat na zprávy nebo třeba používat mobilní aplikace přímo na notebooku. Sdílení internetového připojení mezi zařízeními je také velkým plusem, protože uživatelé nemusí přepínat Wi-Fi sítě, když se přesunou od telefonu k notebooku.

Avšak pro ty, kteří mají vedle telefonu také tablet či jiné Android zařízení, toto propojení zatím nebylo dostupné. Odpověď na tuto situaci by ale mohla přinést aktualizace služeb Google pro propojená zařízení. Podle pramenů se zdá, že Google pracuje na rozšíření integrace i pro další zařízení, aby uživatelé mohli všechna svá Android zařízení propojit a sdílet stejné výhody, které nabízí spojení telefonu a Chromebooku.

Zatím se však neví, kdy bude tato aktualizace přesně dostupná a jak přesně bude fungovat. Google zřejmě pracuje na vytvoření jednotného prostředí, které umožní uživatelům plynule přecházet mezi svými zařízeními a využívat všechny jejich funkce bez omezení. Očekává se, že tato integrace bude zahrnovat sdílení notifikací, přístup k aplikacím nebo synchronizaci kontaktů a kalendářů.

Zdá se tedy, že Google nechce zaostávat za Applou v oblasti ekosystému. S novou aktualizací služeb pro propojená zařízení by se mohly otevřít nové možnosti pro uživatele vlastnící více Android zařízení. Zatím si však musíme počkat na bližší informace od Googlu.

FAQ:
1. Kdy bude aktualizace služeb Google pro propojená zařízení dostupná?
2. Jaké výhody přinese tato aktualizace pro uživatele s více Android zařízeními?
3. Jaké další funkce se očekávají v rámci této integrace?

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-preps-cross-device-features-android/