Vypnout reklamy

Google promluvil o OS Fuchsia

Vydáno dne: 14.5.2019

Nový operační systém Fuschia je celkem neznámy, ale firma Google již o něm promluvila. Prozatím máme video a víme, na jakém enginu bude postaven.

Pamatujete, jak jsme dávno psali o chystaném systému Fuschia, který má nahradit Android? Google konečně něco o něm řekl, a také máme ukázku.

Google se tedy teprve rozhlíží, co by nový systém mohl být a jak vypadat. Stále však nevíme, kdy by mohl nový systém dorazit koncovým uživatelům. Je možné, že nastane kombinace dvou systému jako je Android s Chrome OS.

Ve světě se již nejedná pouze o mobilní telefony a PC. Jedná se o celý svět (Internet věcí), což zvyšuje počet zařízení, které potřebují operační systém. Je zde tedy spousta prostoru pro několik nových systému s různými přednosti. Fuschia je právě jeden z nich.

Již v roce 2016 se objevil jako Open-Source

Pokud stále nevíte, co Google Fuchsia je, tak v roce 2016 se objevil jako open-source na GitHubu, avšak žádné oficiální datum od Google nebylo k dispozici. Nový systém zároveň nebude postaven na základu Linux, tak jak je Android, ale bude postaven na microkernelu zvaný “Zircon”. Operační systém je celkem přizpůsobivý na jednotlivá zařízení, chytré telefony, tablety a PC.

OS zvládne i 120fps

Uživatelské rozhraní, které můžeme vidět na videu je používáno “Flutter” s aplikacemi založené na Dartu, které nabízejí vysoký výkon a skvělou grafiku. Flutter dokáže běžet na 120fps a je včetně renderovacího API postaveného na Vulkanu, jmenuje se Etcher.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: