Google propouští v roce 2024 opět více zaměstnanců, prohlásil CEO.

Googleho CEO potvrdil, že bude docházet k dalším propouštěním ve společnosti až do roku 2024. Toto oznámení přichází po týdnu, kdy Google propustil více než 1 000 zaměstnanců v rámci několika…

Google propouští v roce 2024 opět více zaměstnanců, prohlásil CEO.

Googleho CEO potvrdil, že bude docházet k dalším propouštěním ve společnosti až do roku 2024. Toto oznámení přichází po týdnu, kdy Google propustil více než 1 000 zaměstnanců v rámci několika divizí. Propouštění od začátku roku postihlo týmy Google Assistant, AR, Fitbit a YouTube a další, ale zdá se, že se propouštění bude dále pokračovat i v průběhu roku 2024.

V minulých letech byla společnost Google známa svou expanzí a růstem, který přinesl nové příležitosti pro technologický gigant. Nicméně, nedávné propouštění naznačuje, že se společnost snaží přizpůsobit novým tržním podmínkám a možná i vyrovnat se s hospodářskými dopady pandemie Covid-19.

Propouštěním jsou postiženy různé týmy společnosti Google. Jedná se například o týmy Google Assistant, které se starají o vylepšování hlasového asistenta Google, AR (rozšířená realita), která se zabývá integrováním virtuálních prvků do skutečného světa, Fitbit, která je specializovaná na fitness a zdraví, a YouTube, který je jedním z nejpopulárnějších videoplatform na světě.

Google je známý svou snahou o inovace a rozšiřování svých služeb. Nicméně, zdá se, že společnost nyní přehodnocuje svou strategii a zaměřuje se na klíčové oblasti. To může znamenat, že některé divize nejsou tak úspěšné, jak se původně předpokládalo, a že je třeba přistoupit k propouštění zaměstnanců.

Co toto propouštění znamená pro zaměstnance společnosti Google?

1. Jaké jsou důvody propouštění?
2. Jak se bude společnost snažit minimalizovat dopady propouštění na zaměstnance?
3. Jaký je plán společnosti Google do budoucna ohledně své personální politiky?

V tuto chvíli není možné přesně odpovědět na tyto otázky, ale je důležité sledovat vývoj situace a informovat se o dalších krocích společnosti Google.

Je jasné, že Google prochází proměnou a snaží se přizpůsobit současnému tržnímu prostředí. Propouštění zaměstnanců je bolestivým procesem, který postihuje mnoho životů. Doufejme, že společnost Google bude schopna efektivně řídit tento proces a minimalizovat negativní dopady na své zaměstnance.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/more-google-layoffs-are-coming-in-2024/