Google říká, že navrhované opatření od Epicu škodí uživatelům, vývojářům i výrobcům.

V roce 2020 se vývojáři populární hry Fortnite rozhodli, že nechtějí dávat Google (ani Apple) procento ze svých nákupů v aplikaci. Rozhodli se tedy překročit Rubikon a vytvořit vlastní systém plateb…

Google říká, že navrhované opatření od Epicu škodí uživatelům, vývojářům i výrobcům.

V roce 2020 se vývojáři populární hry Fortnite rozhodli, že nechtějí dávat Google (ani Apple) procento ze svých nákupů v aplikaci. Rozhodli se tedy překročit Rubikon a vytvořit vlastní systém plateb v aplikaci, který by nebyl závislý na Google daních. Google, který již dávno opustil svou „Nebuď zlý“ osobnost, okamžitě vyřadil Fortnite ze svého obchodu Play Store, čímž odstartoval dlouholetý právní spor mezi Googlem a Epicem, který stále probíhá.

Tato situace vyvolala vášně mezi fanoušky Fortnite a také mezi vývojáři aplikací a herním průmyslem obecně. Mnoho lidí se zamýšlí nad tím, kdo má pravdu a zda je správné, aby velké korporace rozhodovaly o tom, jak mají fungovat platby v aplikacích.

Epic argumentuje tím, že Google a Apple mají příliš velký podíl na trhu s mobilními aplikacemi a platbami v nich, a že se snaží omezit konkurenci a udržovat si svou dominanci. Google naopak tvrdí, že jeho politika poplatků je spravedlivá a že všichni vývojáři musí dodržovat stejná pravidla.

Zatímco právní bitva pokračuje, stále není jasné, jaký bude výsledek. Mnozí doufají, že tento spor přinutí velké technologické společnosti k revizi svých politik a k větší transparentnosti ve svém jednání.

FAQ:
1. Proč se Epic rozhodl vytvořit vlastní platební systém?
– Epic se rozhodl pro vlastní platební systém, aby unikl poplatkům Google a Apple a mohl si zachovat větší částku z nákupů v aplikaci.

2. Jak dlouho trvá právní spor mezi Googlem a Epicem?
– Právní spor mezi Googlem a Epicem trvá už několik let a stále není jasné, kdy by mohl být definitivně uzavřen.

3. Jaká je motivace Google pro svou politiku poplatků?
– Google tvrdí, že jeho politika poplatků je směřována k udržení spravedlivých podmínek pro všechny vývojáře aplikací a k ochraně uživatelů před potenciálními podvody.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-says-proposed-injunction-hurts-users/