Vypnout reklamy

Google oslavuje 10 výročí vzniku systému Android

Vydáno dne: 24.10.2018

Android je již s námi 10 let a k této příležitosti Google ukázal album jednotlivých části systému, jak se v průběhu let vyvíjel. Toto album naleznete na stránkách Google blogu. Jsou zde zajímavé poznatky, jak to celé začalo, co fungovalo a co naopak se neustále dolaďovalo. Určitě jste jeden z těchto systému v minulosti měli. […]

Android je již s námi 10 let a k této příležitosti Google ukázal album jednotlivých části systému, jak se v průběhu let vyvíjel. Toto album naleznete na stránkách Google blogu.

Jsou zde zajímavé poznatky, jak to celé začalo, co fungovalo a co naopak se neustále dolaďovalo. Určitě jste jeden z těchto systému v minulosti měli. Třeba takový systém Android 1.0 nepodporoval klávesnici na obrazovce. 

V Android 1.5 Cupcake zase zapnuli tuto funkci, jelikož klávesnice jako taková pomalu umírala a vše se přesunulo do dotykové obrazovky.

Dále můžete pozorovat vývoj Google Asistenta, který začal své působení v rychlém vyhledávání již na Android 1.6 Donut, hlasové příkazy fungovaly od 2.2 Froyo, Google Now od 4.1 Jelly Bean a “OK Google” v Android 4.4 KitKat. Od verze Android 6.0 M tady máme Now on Tap.

Na veškeré fotografie se můžete podívat na stránkách Google, kde jsou i popisky, jak který systém vypadal. Evoluci androidu naleznete i na naších stránkách.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)