Google Spaces: Jak používat hybridní pracovní prostorovou platformu Google Chat

Google Spaces prošel několika změnami od svého vzniku v roce 2016. Původně se jednalo o desktopovou a mobilní aplikaci, která měla konkurovat platformě Slack a poskytovat prostor pro spolupráci, chatování a…

Google Spaces: Jak používat hybridní pracovní prostorovou platformu Google Chat

Google Spaces prošel několika změnami od svého vzniku v roce 2016. Původně se jednalo o desktopovou a mobilní aplikaci, která měla konkurovat platformě Slack a poskytovat prostor pro spolupráci, chatování a sdílení videí a dalšího obsahu týmům (nebo skupinám přátel). Stejně jako jiné sociální experimenty od Googlu byla aplikace v dubnu 2017 ukončena.

To však nebyl konec aplikace Spaces. Když byl zastaven Google+ (a jeho následovník zaměřený na podnikání, Currents), byla obnovena značka Spaces, která zahrnovala funkcionalitu, kterou si Google přál zachovat ve svém portfoliu.

Jedná se tedy o návrat aplikace Spaces, která bude sloužit jako platforma pro spolupráci a sdílení obsahu. Jejím cílem je nabídnout uživatelům prostor, kde mohou efektivně spolupracovat, komunikovat a sdílet různé typy obsahu s ostatními členy týmu nebo skupiny přátel.

FAQ:
1. Jaké jsou hlavní funkce aplikace Spaces?
– Aplikace Spaces umožňuje uživatelům chatovat, spolupracovat a sdílet různé typy obsahu, včetně videí. Dále nabízí možnost organizovat prostřednictvím tematických místností, které umožňují přehledně řadit obsah a komunikovat s konkrétními skupinami lidí.

2. Jakou diferenciace má Spaces v porovnání se Slackem?
– Spaces se zaměřuje na jednoduchost a intuitivní ovládání, což umožňuje snadnou a rychlou komunikaci mezi uživateli. Zároveň nabízí širokou škálu funkcí pro sdílení obsahu a spolupráci, čímž usnadňuje efektivní práci v týmu.

3. Je možné využívat aplikaci Spaces jako soukromou platformu pro přátele?
– Ano, Spaces umožňuje vytvoření uzavřených skupin pro přátelské chatování a sdílení obsahu. Uživatelé mohou vytvářet vlastní místnosti a pozvat do nich své přátele, aby mohli společně sdílet obsah a komunikovat.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-spaces-will-be-replacing-the-last-existing-remnants-of-google-plus/

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-spaces-set-up-use-chat/