„Google umožní přidávat poznámky k výsledkům vyhledávání a obsahu Discover“

Google Search je nejoblíbenějším místem na světě, kam se lidé obrací s otázkami, na které potřebují odpověď. Avšak uživatelé se někdy mohou cítit jako na milost a nemilost vyhledávacích algoritmů, které...
"Google umožní přidávat poznámky k výsledkům vyhledávání a obsahu Discover"

Google Search je nejoblíbenějším místem na světě, kam se lidé obrací s otázkami, na které potřebují odpověď. Avšak uživatelé se někdy mohou cítit jako na milost a nemilost vyhledávacích algoritmů, které rozhodují, který výsledek je pro ně nejrelevantnější. Stejný pocit mohou mít i u Discover feedu, který je přizpůsoben jejich zájmům, ale stále je v podstatě ovládán algoritmy. Google však přichází s řešením těchto problémů pomocí svého nejnovějšího experimentu nazvaného Search Labs, který umožňuje připojit poznámky k výsledkům vyhledávání a obsahu Discover feedu.

V rámci tohoto experimentu bude uživatelům umožněno přidávat vlastní poznámky k vyhledávaným výsledkům. To jim umožní ukládat důležité informace, které mohou být pro ně relevantní v budoucnu. Například si budou moci zapsat důležité detaily o určité webové stránce nebo si poznamenat, co ji odlišuje od ostatních.

Další zajímavou funkcí tohoto experimentu je možnost přidávat poznámky k obsahu Discover feedu. Uživatelé budou mít možnost si zapsat své myšlenky, dojmy nebo další informace o článcích, které se jim líbily. To jim bude sloužit jako nástroj pro ukládání a organizování zajímavých článků, které by si rádi přečetli znovu nebo s nimi pracovali později.

Přidávání poznámek bude snadné a intuitivní. Stačí pouze kliknout na ikonu poznámky vedle daného výsledku vyhledávání nebo článku v Discover feedu a otevře se okno, ve kterém budou moci uživatelé psát své poznámky. Poznámky budou spojeny s jejich Google účtem, takže je budou moci zobrazit a upravit na jakémkoli zařízení.

Tento experiment s přidáváním poznámek má potenciál zlepšit uživatelskou zkušenost s Google Search a Discover feedem. Umožní uživatelům lépe organizovat a ukládat důležité informace a současně si udržet přehled o tom, co je pro ně relevantní.

FAQ:

1. Jak mohu přidat poznámku k výsledku vyhledávání?

– Stačí kliknout na ikonu poznámky vedle daného výsledku vyhledávání a otevře se okno pro psaní poznámky.

2. Kde jsou mé poznámky uloženy?

– Vaše poznámky jsou uloženy ve vašem Google účtu a budou přístupné na všech vašich zařízeních.

3. Mohu sdílet své poznámky s ostatními?

– Zatím tato možnost není k dispozici. Poznámky jsou primárně určeny pro osobní použití.

Článek byl napsán v rámci experimentu Search Labs, který Google provedl s cílem zlepšit uživatelskou zkušenost s Google Search a Discover feedem. Tím, že umožní

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-search-adds-experimental-note-support/