Google umožňuje sdílení hesel v rámci rodiny v Password Manager

V květnové aktualizaci Google Play Services v roce 2024 (verze 24.20) představil Google novinku v podobě možnosti sdílení hesel v rámci Google Password Manager. Tato nová funkce umožní uživatelům pohodlnější správu…

Google umožňuje sdílení hesel v rámci rodiny v Password Manager

V květnové aktualizaci Google Play Services v roce 2024 (verze 24.20) představil Google novinku v podobě možnosti sdílení hesel v rámci Google Password Manager. Tato nová funkce umožní uživatelům pohodlnější správu svých přihlašovacích údajů a zároveň jim umožní bezpečně sdílet hesla s dalšími lidmi.

Google Password Manager je již dlouhou dobu oblíbeným nástrojem pro ukládání a správu hesel a dalších citlivých údajů. S přidáním funkce sdílení hesel se tato služba stává ještě užitečnější a praktičtější pro uživatele. Uživatelé mohou jednoduše sdílet svá hesla s rodinnými příslušníky, kolegy nebo přáteli, aniž by museli ručně zadávat přihlašovací údaje.

Díky této nové funkci mohou uživatelé bezpečně sdílet hesla s ostatními pomocí Google Password Manageru, což přináší větší pohodlí a efektivitu při správě svých účtů. Vedle toho se také zvyšuje bezpečnost, protože hesla jsou uchovávána v šifrované podobě a pouze oprávněné osoby mají přístup k nim.

Celkově je novinka sdílení hesel ve službě Google Password Manager velkým krokem vpřed pro uživatele, kteří hledají jednoduchý způsob správy svých online účtů a zajištění bezpečnosti svých hesel.

### FAQ

1. **Jak mohu sdílet hesla pomocí Google Password Manageru?**
Stačí vybrat konkrétní heslo, které chcete sdílet, a kliknout na možnost „Sdílet“. Poté zadáte e-mailovou adresu osoby, se kterou chcete heslo sdílet, a ta obdrží pozvánku k přístupu k danému účtu.

2. **Jak je zajištěna bezpečnost sdílených hesel?**
Hesla jsou uchovávána v šifrované podobě a pouze osoby s oprávněním mají přístup k nim. To zajišťuje ochranu citlivých údajů před neoprávněným přístupem.

3. **Kolik osob mohu sdílením hesel zahrnout do svého účtu?**
Momentálně není stanovena žádná limitace pro počet osob, se kterými můžete sdílet svá hesla. Můžete tedy snadno pozvat k přístupu k vašim účtům více lidí podle potřeby.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/google-starts-rolling-out-password-sharing-for-family-members-in-password-manager_id158638