Google upravil kameru Pixel telefonu

Google vylepšuje algoritmus fotoaparátu a bude k dispozici v rámci systému Android, takže ho mohou využít i další výrobci telefonu.

Během Google I/O, které je online, tak společnost oznámila několik novinek, které vtrhnou jak do Google Map, Google Fotek a Wear OS (systém bude používat i Samsung a odklání se tak od svého systému Tizen).

Google se nyní zaměřil, aby software, který se stará zájmena o kameru, tak aby zvládl vykreslit barvy opravdu věrohodně. Problémem byli lidé tmavé pleti, kdy kamera dokázala přisvětlovat a tím i zničit celkovou barvu okolí. Fotografie tak mohla vypadat nevěrohodně.

Google tedy na prezentaci vysvětlil, že pracovali s experty, kteří pomohli zlepšit přesnost automatické vyvážené bílé barvy a expozice. Algoritmus je nyní vyladěn tak, aby byly barvy blízké realitě. Odstraní se tak zbytečné nasvícení, které ničí tmavé barvy. Stávalo se to třeba i u focení ve tmě.

Kromě toho se Google zaměřil na zlepšení algoritmu pro focení lidí s kudrnatými vlasy nebo vlnky. Stávalo se, že tyto detaily dostatečně fotoaparát nezachytil. Nyní by to již neměl být problém a kamera dokáže oddělit vlasy člověka od pozadí a tím pádem zobrazit tyto detaily mnohem přesněji.

Google představí tyto funkce na svém telefonu Pixel, ale uvolní je v rámci Android systému, takže algoritmus budou moci používat i jiní výrobci telefonu.