Google vrací funkci „Rychlé spuštění“ zpět do vyhledávacího panelu Pixel Launcher

Společnost Google znovu přidává funkci "Rychlé spuštění" do Pixel Launcheru, což umožní uživatelům Pixelu rychle otevřít aplikace zadáním názvu do vyhledávacího pole. Očekávaný červnový přehled funkcí pro Pixel bude zveřejněn 5. června.

Společnost Google opět přidává do svého vyhledávacího panelu Pixel Launcher funkci „Rychlé spuštění“. Tato funkce umožňuje uživatelům zadat název aplikace do vyhledávacího pole a okamžitě ji otevřít. Předchozí aktualizace spojila vyhledávací lišty, čímž způsobila odstranění této pohodlné funkce. Nicméně nová verze Androidu 13 QPR2 Beta 1 přináší tuto funkci zpět.

Server 9to5Google si všiml přítomnosti funkce „Rychlé spuštění“ na Pixelu 7 se systémem Android 13 QPR2. Na Pixelu 6 Pro však tato funkce v systému Android 13 QPR3 Beta 3.2 zatím není dostupná. Předpokládá se, že společnost Google ještě nepropojila serverový přepínač, který umožní širší rozšíření této aktualizace.

Funkce „Rychlé spuštění“ představuje malý, ale pohodlný krok pro uživatele Pixelu. Ušetří jim čas, protože již nebudou muset přejíždět prstem na horní část obrazovky, aby otevřeli požadovanou aplikaci. Stačí zadat název do vyhledávacího pole a klepnout na klávesu „Enter“.

Google plánuje vydání červnového čtvrtletního přehledu funkcí pro Pixel dne 5. června. Po instalaci této aktualizace budou moci uživatelé, kteří jsou v programu QPR3 Beta, přejít na veřejné verze systému a opustit beta program. Alternativně se mohou připojit k probíhajícímu programu Android 14 Beta.

Je důležité si uvědomit, že po přechodu na program Android 14 Beta už uživatelé nebudou moci bez vymazání dat odejít až do vydání stabilní verze systému Android 14, které se předpokládá v srpnu. Proto je nutné pečlivě zvážit před vstupem do beta programu.

Jakou funkci Google vrací do vyhledávacího panelu Pixel Launcher?

Google vrací funkci „Rychlé spuštění“, která umožňuje rychlé otevírání aplikací zadáním názvu do vyhledávacího pole.

Proč byla tato funkce odstraněna?

Předchozí aktualizace spojila vyhledávací lišty, čímž došlo k odstranění funkce „Rychlé spuštění“.

Kdy bude funkce „Rychlé spuštění“ k dispozici?

Funkce je dostupná ve verzi Android 13 QPR2 Beta 1 pro Pixel 7. Na Pixelu 6 Pro v systému Android 13 QPR3 Beta 3.2 zatím není dostupná.

Jak lze využít funkci „Rychlé spuštění“?

Stačí zadat název aplikace do vyhledávacího pole a klepnout na klávesu „Enter“ pro rychlé otevření požadované aplikace.