Vypnout reklamy

Google vydá šest verzí Android Q až po finální

Vydáno dne: 15.3.2019

Google bude od března testovat systém Android Q a prozatím je systém určen pouze pro vývojáře, kde se budou ladit aplikace pro telefony.

Pokud to ještě nevíte, tak zbystřete. Google již vydal první beta verzi Android Q, která je určená pro vývojáře a je k dispozici pro telefony Pixel. Krom novinek, které v systému nalezneme, tak firma představila i časovou osu, jak bude vývoj Android Q postupovat.

Pokud jste zařazeni do programu Android Q beta, tak se můžete podívat, kdy očekávat další verzi tohoto systému. Zároveň se dozvíme, kdy Google zveřejní finální verzi systému kompatibilní na všechny telefony.

Jaký bude postup?

Android Q má vyjít ve třetím čtvrtletí tohoto roku a podle historie můžeme doufat, že se objeví na počátku srpna.

Android Q
Android Q

Krom nynější beta verze se objeví dalších pět. Vše na měsíční bázi, až poslední 5 a 6 verze bude v nějakém rozmezí a podle nás 15 dnů, protože je to hned před vydáním.

První tři beta testy jsou určené vývojářům, aby si osahali nové API a připravili své aplikace pro kompatibilitu s novým systémem. Ve čtvrté beta verzi již bude vývojářům umožněno vydávat tyto aplikace pro telefony se systémem Android Q.

Následně se spustí podle nás veřejná beta verze, kde se budou testovat tyto aplikace od vývojářů v okruhu lidí a následně se budou dolaďovat až do chvíle finální verze systému Android Q.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: