Vypnout reklamy

Google vytváří cenzorovaný vyhledávač pro Čínu

Vydáno dne: 2.8.2018

Google řekl, že pracují na projektu Dragonfly, který má podle všeho přinést vyhledávač zpět do Číny. Společnost vytváří tento vyhledávač, který bude dávat na černou listinu veškeré informace o lidských právech, demokracií, vyznání, protestech, protože to jsou pro Čínu velmi citlivá témata. Tento projekt je ve vývoji od podzimu roku 2017 a představen byl pro Čínu představen […]

Google řekl, že pracují na projektu Dragonfly, který má podle všeho přinést vyhledávač zpět do Číny. Společnost vytváří tento vyhledávač, který bude dávat na černou listinu veškeré informace o lidských právech, demokracií, vyznání, protestech, protože to jsou pro Čínu velmi citlivá témata.

Tento projekt je ve vývoji od podzimu roku 2017 a představen byl pro Čínu představen na CES v Lednu roku 2018.

Finální verze produktu může podle dokumentů být k dispozici mezi 6 – 9 měsíci, jelikož se bude čekat na schválení od Čínské vlády. Pokud se to povede, tak Google dostane svůj vyhledávač do Číny. Od doby, kdy 95% lidí v Číně přistupuje na internet přes mobilní telefony, tak vyhledávač spustí jako aplikaci na mobily a později bude normálně dostupný přes PC.

V dokumentu je i řečeno, jak taková filtrace slov bude probíhat. Stačí, když platforma detekuje kontroverzní klíčové slovo, které je v Číně zablokováno, tak nebude stránka k nalezení.

O projektu ví jen pár lidí

Jen pár stovek lidí z 88 000 zaměstnanců ví o tomto projektu a nemají ani povolení hovořit s médií.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: