Vypnout reklamy

Google vytváří cenzorovaný vyhledávač pro Čínu

Google řekl, že pracují na projektu Dragonfly, který má podle všeho přinést vyhledávač zpět do Číny. Společnost vytváří tento vyhledávač, který bude dávat na černou listinu veškeré informace o lidských právech, demokracií, vyznání, protestech, protože to jsou pro Čínu velmi citlivá témata. Tento projekt je ve vývoji od podzimu roku 2017 a představen byl pro Čínu představen […]

Google web

Google řekl, že pracují na projektu Dragonfly, který má podle všeho přinést vyhledávač zpět do Číny. Společnost vytváří tento vyhledávač, který bude dávat na černou listinu veškeré informace o lidských právech, demokracií, vyznání, protestech, protože to jsou pro Čínu velmi citlivá témata.

Tento projekt je ve vývoji od podzimu roku 2017 a představen byl pro Čínu představen na CES v Lednu roku 2018.

Finální verze produktu může podle dokumentů být k dispozici mezi 6 – 9 měsíci, jelikož se bude čekat na schválení od Čínské vlády. Pokud se to povede, tak Google dostane svůj vyhledávač do Číny. Od doby, kdy 95% lidí v Číně přistupuje na internet přes mobilní telefony, tak vyhledávač spustí jako aplikaci na mobily a později bude normálně dostupný přes PC.

V dokumentu je i řečeno, jak taková filtrace slov bude probíhat. Stačí, když platforma detekuje kontroverzní klíčové slovo, které je v Číně zablokováno, tak nebude stránka k nalezení.

O projektu ví jen pár lidí

Jen pár stovek lidí z 88 000 zaměstnanců ví o tomto projektu a nemají ani povolení hovořit s médií.

Zdroj