Vypnout reklamy

Google začne testovat správce hesel passkey ve svém prohlížeči Chrome

Google implementuje do Google Chrome skvělou funkci passkey, která slouží jako správce hesel se šifrováním a možností odemknutí pomoci otisku prstů.

Heslo je zabezpečení, které slouží již několik let. K tomu přibyly i biometrické ověření, čímž se stalo zabezpečení silnější. Nicméně ukládat si hesla do prohlížeče bez šifrování nebo jen s chabým šifrováním je bezpečnostní riziko a doporučuje se používat schránku pro hesla. Nicméně to se asi Google nelíbilo a rozhodli se, že do svého prohlížeče implementují službu passkey.

Passkey bude fungovat v rámci telefonu i PC v prohlížeči chrome. Passkey funguje tak, že si zvolíte nově vygenerované heslo a pomoci ověření třeba otisků prstů se přihlásíte do služby. Passkey se pak synchronizuje na všechna zařízení, které mají Google Password Manager, takže i přesto, že ztratíte telefon, tak hesla budete mít stále u sebe a ten, kdo vám telefon ukradl se k těmto heslům ani nedostane.

Passkey je tedy podobné, jako je úložiště hesel, které známe. Nicméně jako výhoda je také odemknutí zařízení, které třeba otisk prstů nemá. Jde třeba o PC, kde zadáváte neustále heslo, ale s Passkey už nebudete muset, protože k odemknutí použijete svůj mobilní telefon.

Nicméně PassKey není pro Google Chrome nic unikátního, protože Safari na macOS má tuto službu už delší dobu.