Google zakončil konferenci I/O 2024 zaměstnaneckým dnem a hackathonem Gemini.

Minulý měsíc se kolem události Google I/O vytvořil solidní mediální humbuk, vzhledem k tomu, jak skromně se společnost předchozí léta připravovala na své I/O události. Pandemie donutila Google odložit událost zpět…

Google zakončil konferenci I/O 2024 zaměstnaneckým dnem a hackathonem Gemini.

Minulý měsíc se kolem události Google I/O vytvořil solidní mediální humbuk, vzhledem k tomu, jak skromně se společnost předchozí léta připravovala na své I/O události. Pandemie donutila Google odložit událost zpět v roce 2020 a když se vrátila následující rok, měla omezené publikum. Google I/O byl jednodenní akcí v letech 2022 a 2023, takže když bylo známo delší program tohoto letošního roku, vzrůstala očekávání. Nyní se objevily podrobnosti o tom, jak tento rok Google I/O uzavřel a pouze zaměstnanci mohou přijít s první rukou zprávami.

Tento článek si klade za cíl nastínit, jaké události se na Google I/O 2023 uskutečnily. Mezi nejpoutavější momenty patřilo představení nových funkcí a technologií, které plánuje společnost Google implementovat do svých produktů. Mezi významné inovace patří **Google Assistant** s novými možnostmi pro interakci s uživateli a **Google Maps** s rozšířenými funkcemi pro snadnější navigaci.

V závěru akce mohli účastníci shlédnout prezentaci o **umělé inteligenci** a budoucím směřování technologií ve světě digitálních asistentů. Dalším zajímavým bodem programu byla prezentace nových funkcí mobilního operačního systému **Android**, které přinesou uživatelům lepší uživatelský zážitek a větší komfort při používání chytrých zařízení.

Na závěr si můžete přečíst krátké FAQ týkající se Google I/O 2023:

1. Co bylo největším překvapením letošního Google I/O?
– Největším překvapením bylo představení revolučního projektu **Google Lens**, který umožňuje uživatelům interakci s okolním světem pomocí obrazové analýzy.

2. Jaké novinky přinesl mobilní operační systém Android na letošním Google I/O?
– Na letošním Google I/O byly představeny nové funkce pro **Android Auto**, které zlepšují bezpečnost a pohodlí řidičů při používání chytrých zařízení ve vozidle.

3. Jak se lišila letošní událost Google I/O od předchozích ročníků?
– Letošní Google I/O trval déle než jeden den a poskytl více prostoru pro prezentace a odborné diskuse o aktuálních technologických trendech a inovacích.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-io-project-astra-gemini-hackathon-employees/