Vypnout reklamy

Google zlepšuje funkci „Find My Device“

Google FInd My Device pro mobilní telefony Android umožňuje nyní získat poslední známou polohu. Do budoucna se chystá rozšíření, že ostatní telefony v

V červnu 2021 se hovořilo o tom, že Google chce vylepšit možnosti funkce „Find My Device“, která by následně dokázala posunout tuto aplikaci na úroveň Apple Find My network. U Applu jednoduše najdete ztracený nebo ukradený iPhone, iPad, Mac a Airtag a to i bez toho, aniž byste byli připojení k Wi-Fi či Bluetooth.

Google Find My Device umožňuje sledovat telefony, které jsou připojené k Google účtu, což není moc dobré. Platforma neumožňuje vyhledávat ostatní ztracená nebo ukradená zařízení. Google však pracuje na rozšíření možností funkce Find My Device. Právě tento měsíc na Play Store dorazila aktualizace aplikace, která zmiňuje podporu šifrované poslední známého místa vašeho Android zařízení.

Může to indikovat, že Google pracuje na tom, aby Find My Device umožňovala Android zařízení, které je ztracené nebo ukradené a to bez toho, aniž by bylo potřeba internetu. Telefon by uměl se připojit k jiným telefonům Android ve svém okolí a právě přes ně poslat údaje o poloze. Jelikož veškeré údaje budou šifrované, tak pouze vlastník bude vědět, kde se telefon nachází.

S 3 miliardy telefony se systémem Android by tento způsob fungování Fin My Device ušetřil spoustu starostí s hledáním svého telefonu se systémem Android.

Nicméně taková funkce je prozatím v nedohledu. Prozatím tím disponuje pouze Apple a nikoliv Google se systémem Android.

Jinak funkce Androidu u Google telefonu a u Samsungu funguje poměrně jinak. Samsung má podobnou funkci, jako právě Apple, tedy i při vypnutém telefonu budete moci telefon najít.