Google Zvažuje Skládací Telefon ve Stylu Clamshell: Pixel Flip Může Být na Obzoru

Google zvažuje vývoj skládacího telefonu Pixel Flip ve stylu clamshell, podle produktového manažera George Hwanga.

Skládací telefony se v poslední době stávají v oblasti mobilních zařízení velmi oblíbené. Google, který nyní oficiálně představil Pixel Fold, zvažuje vývoj skládacího telefonu podobného řadě Galaxy Z Flip od Samsungu nebo Motorole Razr. Zdá se, že trend skládacích telefonů ve stylu knihy se posunuje směrem k modelům ve stylu clamshell flipu, jak ukazují nedávné kroky několika čínských společností.

Společnost Oppo, například, přidala do své skládací řady model Find N2 Flip, který doplňuje model Find N2 Fold. Podobně, Vivo nedávno uvedla na trh model X Fold 2, ke kterému přidala model X Flip. I Huawei má v nabídce několik skládacích modelů ve stylu knihy, ale k nim přidal také dvojici flipových modelů.

Díky těmto trendy vývojářů mobilních telefonů se zdá, že i Google může brzy přijít na trh se skládacím telefonem ve stylu clamshell flipu – Pixel Flip.

Produktový manažer Google Pixel, George Hwang, na konferenci Google I/O 2023 naznačil, že Google má zájem navrhnout a vyrábět takové zařízení. Ale jak zdůraznil, aktuální zájem společnosti se soustřeďuje na Pixel Fold. „Jde nám o to, že se chceme zaměřit právě na tuto [knižní] podobu kvůli všemu, co do ní můžeme přinést, a zajistit, abychom vyřešili některé klíčové uživatelské problémy, od designu po aplikace i fotoaparáty,“ uvedl Hwang.

Při vývoji Pixel Fold byl hlavním cílem týmu vytvořit zařízení, které by uživatelé chtěli nosit každý den u sebe. Hwang uvedl, že chtěl, aby tým tyto zařízení nosil, a ujistil se, že je to zařízení, které chcete používat každý den, a ne jen luxusní zařízení.

Co je Pixel Fold?

Pixel Fold je skládací telefon ve stylu knihy od společnosti Google.

Co je to clamshell flip styl?

Clamshell flip styl je design mobilních telefonů, kde se telefon skládá ve stylu mušle.

Plánuje Google vytvořit Pixel Flip?

Podle produktového manažera Google Pixel, George Hwanga, Google zvažuje vývoj skládacího telefonu ve stylu clamshell flipu.