Gorilla Glass 5 na budoucích nových telefonech již brzy

Gorilla Glass 5 je mnohem silnější pokrývka vašeho LCD displeje, která dokáže udržet po kupě telefon i v případě, že spadne z 1.6 metrů a to na betonový povrch. V porovnáním s předchůdcem, tak Gorilla Glass 5 disponuje velkou ochranou v případě, že telefon vypadne z ruky nebo nad úrovni ramen. Gorilla Glass 4, který […]

Gorilla Glass 5

Gorilla Glass 5 je mnohem silnější pokrývka vašeho LCD displeje, která dokáže udržet po kupě telefon i v případě, že spadne z 1.6 metrů a to na betonový povrch.

V porovnáním s předchůdcem, tak Gorilla Glass 5 disponuje velkou ochranou v případě, že telefon vypadne z ruky nebo nad úrovni ramen. Gorilla Glass 4, který byl představen v roce 2014 projevoval dobrou ochranu v případě, že uživatelům spadl telefon z 1 metru.

https://www.youtube.com/watch?v=8ObyPq-OmO0

Studie říká, že 85% majitelů telefónů alespoň jednou za rok spadne. 55% těchto majitelů říkají, že jim spadne 2x – 3x za rok. 60% uživatelů říká, že jim telefon spadl většinou z ruky nebo na úrovni ramen. Což značí, že lidem telefony vypadávají když je vytahují z kapsy nebo fotografují.

Gorilla Glass 5 představuje mnohem lepší ochranu právě pro těchto 60% případů. 80% mobilních telefonu má přežít pád z 1.6 metrů přímo na tvrdý povrch.

https://www.youtube.com/watch?v=aGLSuZky3Jc

Nové ochranné sklo Gorilla Glass 5 se začíná vyrábět a do nabídek s telefonem se dostanou do několika měsíců.

zdroj: corning