Holografický displej u telefonu RED Hydrogen?

RED Digital Cinema je pravděpodobně nejvíce známá firma, která vyrábí kinové kamer. Před dvěma měsíci udělali zvláštní oznámení, že pracují na své vlastním chytrém telefonu, které se nazývá RED Hydrogen a to kompletně s modulárním designem. Avšak má mít podle všeho holografický displej. Společnost začala sbírat objednávky hned poté, co tuto informaci o chytrém telefonu […]

RED Hydrogen

RED Digital Cinema je pravděpodobně nejvíce známá firma, která vyrábí kinové kamer. Před dvěma měsíci udělali zvláštní oznámení, že pracují na své vlastním chytrém telefonu, které se nazývá RED Hydrogen a to kompletně s modulárním designem.

Avšak má mít podle všeho holografický displej. Společnost začala sbírat objednávky hned poté, co tuto informaci o chytrém telefonu poskytli. Takže teď se můžeme jen dohadovat, jestli tento nový displej je jenom marketingový tah, nebo prostě podvod.

Nicméně firma RED právě oznámila „strategické partnerstvé“ s firmou, která se zaobírá výrobou displejů. Jedná se o Leica Inc.

Na technické úrovni je použita technologie obyčejného LCD displeje se speciální vrstvou, která je položena pod displejem. Využívá difrakci k zobrazení různých obrazů a z různých úhlu pohledů. Což vede k iluzi 3D obrazu. Konečný výsledek nebude mít vliv na kvalitu obrazu nebo životnost baterie.

Video, které jsme vám poskytli, tak představuje starý koncept společnosti Leia, která ukazovala, jak by technologie mohla vypadat v praxi.

YouTuber MKBHD uvedl, že prototyp je impozantní, ikdyž není úplně bez problému. Nicméně nevidíme displej v akci.

Ještě však nemáme přesné datum vydání, ale podle všeho má přijít v první polovině roku 2018 a cena se bude pohybovat okolo 1300$.