Honor Magic 5 Pro, Magic 5 odhalen

Honor Magic 5 je odhalen a my se nyní podíváme, co nový mobilní telefon nabízí.. Obě verze jsou si podobné, ale liší se zájmena právě fotoaparátem.

Nový Honor byl tedy oficiálně představen. Nyní tedy vychází jak Honor 5 Pro, tak i standardní verze Magic 5. Pojďme se tedy v rychlosti podívat, co oba telefony nabízí a čím se mezi sebou liší.

Honor Magic5 Pro

Kamerový design je v kruhu, tedy jsou zde tři senzory na zadní straně, které jsou umístěny v kruhovém designu. Honor má nyní optickou stabilizaci obrazu na hlavní kameře, což u Magic4 Pro nebylo. Ultra-širokoúhlá kamera má pak 50MPx senzor a zvládá propustit více světla. Co se týče periskopického modulu, tak zde je změna velká a to je 50MPx rozlišení Sony IMX858 namísto 64MPx. Zároveň tento senzor nabízí vysoce kvalitní zoom i při 100x digitálně.

Telefon nabízí i vylepšený IMAX pro editaci videí přímo na telefonu. Telefon dokáže nahrávat ve 4K při 60fps s HDR10+. U kamery si můžete povšimnout zahnutý design a to i u displeje. Ačkoliv je fotka ze zadní strany, tak lze vidět, jaký design telefonu je. Tedy inspirace u architekta Antoni Gaudí, který stojí za neobvyklou budovou v Barceloně, kde se právě MWC každoročně odehrává.

Co se týče displeje, tak dosahuje až 1800 nitů, nabízí 10-bit panel s podporou HDR10+. V přední části displeje je pak 12MPx senzor a druhý senzor je pro snímání hloubky scény. Zároveň je tady rozpoznávání tváře, snímač otisků prstů v displeji.

Telefon má Snapdragon 8 Gen 2 čip, 12GB LPDDR5X RAM a 512GB UFS 4.0 úložiště. Software je MagicUI 7.1 na Android 13.

Honor Magic 5

Standardní verze je podobná právě verzi „Pro“. Liší se ve velikosti displeje, kde má standardní verze displej 6.73 palců. Vlastně je to podobné jak u Galaxy S23 vs S23 Plus. Displej dokáže produkovat světlost až o 1600 nitů, takže se dá na displej dívat v naprostém pořádku i při intenzivním svitu slunce.

Rozdíl je tedy výrazný u kamery, kde standardní verze má 54 MPx senzor hlavní, 50MPx ultra-širokoúhlý a 32MPx teleskopický. Přední kameru má jen jednu 12MPx.

Telefon má také Snapdragon 8 Gen 2 čip a 8GB RAM a 256GB interní úložiště. Nabíjení je v obou případech 66W nabíječkou.

V čem je tedy mezi Honor 5 a Honor 5 Pro rozdíl?

Největší rozdíl je zájmena ve velikosti fotoaparátu, kdy Pro verze má všechny fotoaparáty s 50MPx rozlišením a duální selfie kamerou. Standardní verze nikoliv. Jinak výkonově je telefon naprosto stejný.