Vypnout reklamy

Honor vypustil do světa AI chytrou aplikaci PocketVision

Vydáno dne: 15.9.2019

Problémy se zrakem není žádná legrace a trpí jimi spoustu lidí. Nová aplikace má u Honor telefonu pomoci těmto lidem ve čtení jednotlivých textů, případně ho i přečíst.

Na IFA Honor oznámil nové barvy pro Honor 20 Pro a také dostupnost svých hodinek Honor Band 5. Avšak krom toho také představil novou chytrou aplikaci, která pomůže zrakově postiženým lidem, číst text.

Aplikace se nazývá PocketVision a je poháněna umělou inteligencí stvořenou Honorem. Má k dispozici kameru s vysokým rozlišením z Honor 20 série. Aplikace pomůže číst text zrakově postiženým, takže dokumenty, menu a další texty už nebudou problém. K dispozici jsou módy text-na-řeč, zoom-in mód, negativní obraz (černobílý).

První mód je jasný. Namíříte na text, který chcete přečíst. Aplikace funguje v této chvíli v anglickém, portugalském, španělském, čínském, italském a německém jazyce a využívá OCR pro zpracování obrazu na text.

Zoom-in mód zase pracuje se 48MPx kamerou z Honor 20 a 8MPx teleskopickou kamerou k tomu, abyste měli text co nejblíže k vidění. A další mód je negativní obrazový mód, který má k dispozici spoustu filtrů k tomu, aby došlo ke zlepšení kontrastu textu.

Aplikace bude k dispozici pro všechny Honor telefony, ale nejlépe bude fungovat s Honor 20.

Buroň Tomáš