Vypnout reklamy

Honor X40 GT a jeho pokročilé chlazení

Honor X40 GT a jeho pokročilé chlazení je velmi zajímavé, protože nedochází ke snižování výkonu u her ani po 1 hodině hraní. FPS

Mobilní telefony Honor X40 GT se sice v Evropě objevují, ale ne ve všech státech. Honor je značka, která původně patřila pod Huawei, ale poté, co Huawei byl sankciován, tak značka Honor se od Huawei odpoutala a je nyní zvlášť. V Evropě tak může prodávat telefony s Google Play.

Honor X40 GT má čip Snapdragon 888. Společnost odhalila na Weibo sociální sítí nový pokročilý chladicí systém s 13 různými vrstvami, které garantují optimální a udržitelný výkon, tedy nedochází k takzvanému throttlingu a snížení výkonu, aby nedošlo k poškození čipu. Parní komora, kudy se odvádí teplo z telefonu bude mít 4000 čtverečných mm což je nějakých 0,004 čtverečných metrů.

Honor X40 GT bude přitom třetím telefonem ze série střední třídy X40. Nicméně i přesto, že jde o střední třídu, tak tento mobilní telefon nabízí opravdu sílu. Jde to vidět i v testech, kdy získává třeba ve hře Arena of Valor stabilních 115 FPS po dobu 60 minut hraní, tedy zahřívání telefonu není problém a nedochází ke snížení výkonu. A to ještě přitom, kdy má displej 120 Hz.

FPS zůstalo stabilních i při 90 Hz u FPS hry a při 60 Hz u RPG hry, kde tester hrál hru 1 hodinu. Nedošlo tak k přehřátí telefonu ani jeho snížení výkonu. Tedy hráči si mohou užívat hry bez starostí. Co se týče baterie a její spotřeby, je věc jiná, tam to asi vyřešeno není a stále platí, že hraní her vybíjí telefon mnohem rychleji, kdy třeba po třech hodinách nemáte baterku.