HTC 10 je oficiálně tady – máme pro Vás spoustu informací!

HTC10 je oficiálně tady a my Vám přinášíme spoustu informací . Jedná se o high-end mobilní telefon pro rok 2016. Má odčinit to, co HTC za poslední roky pokazilo. Firmě HTC by měl mobilní telefon vnést vítr do plachet, protože v opačném případě budou zisky vypadat ještě hůře. Takže
HTC 10 představení mobilního telefónu

HTC10 je oficiálně tady a my Vám přinášíme spoustu informací . Jedná se o high-end mobilní telefon pro rok 2016. Má odčinit to, co HTC za poslední roky pokazilo. Firmě HTC by měl mobilní telefon vnést vítr do plachet, protože v opačném případě budou zisky vypadat ještě hůře.

Takže co nám HTC 10 vlastně přináší. V prvé řadě se nebude nový mobilní telefon jmenovat HTC One M nebo jakkoliv bylo označováno, ale název si ponese HTC 10 a to z toho důvodu, aby se to nepletlo. Předchozí vlajkový mobilní telefon nesl název HTC 9.

Teď se dostáváme k té vzrušující části zprávy

Máme pro Vás specifikaci telefonu HTC 10:

 • 5,2 palcový HD SUPER LCD displej
 • Snapdragon 820 Chipset pro USA / jiný Qualcomm čipset pro jiné země (prozatím nevíme)
 • 4 GB RAM!
 • 32/64 GB s možnosti microSD rozšíření (až 2 TB!)
 • 12 MPx UltraPixel 2 zadní kamery s 1.55um pixelů a ohniskem f/1.8 aperture, OIS, laser, autofocu, RAW, 4K nahrávání, pro kamera mód
 • 5 MPx přední kamera, OIS, 1,34um pixelů a F/1.8
 • Dvojité non-stereo BoomSound s Dolby Audio, woofer + výškový reproduktor, 3 mikrofony pro potlačení šumu
 • 3000 mAh baterie
 • HTC Sense 8 UI a Android 6.0
 • Snímač otisku prstů, USB TYP C
 • Barvy – Karbon šedá, Stříbrná, Zlatá, Červená
Carbon Grey, Glacier Silver, Topaz Gold, Camellia Red

Carbon Grey, Glacier Silver, Topaz Gold, Camellia Red

Vzhled: Sklo vpředu, zkosené kovové vzadu

HTC 10 disponuje přední části skleněným panelem a je celý pokryt plně kovovým tělem, který přichází s atraktivním zkoseným zadním rámem. HTC zároveň tvrdí, že tento telefon HTC 10 byl podroben náročným testem ať teplotním tak i takovým, kdy telefon padal na zem a nerozbil se.

BoomSound se nikam moc neposunul, jelikož už nejsou stereo. Jeden reproduktor je basový v dolní části, který je zodpovědný za nízké frekvence zvuku a výškový reproduktor je v horní části, ten vytváří zbytek spektra frekvencí zvuku.

V původním domění totiž bylo, že tyto dva reproduktory představují stereo, ale není tomu tak.

HTC-10-2

HTC-10-2

Tohle ještě není všechno.Vypadá to, že HTC 10 přichází s vylepšeným zesilovačem pro sluchátka, který dokáže dodávat dvakrát větší výstup běžného zesilovače. Taktéž je audio ve 24 bitů.

HTC 10 tak nastavuje nové standardy pro reprodukci zvuku, ale ještě nic nemůžeme odzkoušet, takže nevíme, jak se hudba bude na HTC 10 poslouchat. Na papíře to ovšem vypadá úžasně.

Čtečka otisků prstů

Ta je vložena do fyzického tlačítka domova, který je napodoben Samsungem. Je schopno odblokovat telefon za 0.2 sekund poté, co byl otisk prstů zadán. 

HTC tvrdí, že skener je adaptivní, takže čím více ho budete používat, tak tím rychlejší bude.

Rychlo nabíjení pro HTC

Ten kdo bude mít HTC 10 bude rád za rychlo nabíjení. 3000 mAh baterie je sice velká, ale když dojde na vybití a potřebujete brzo jít pryč, tak potřebujete telefon rychle nabít.

Uživatelé telefonu HTC 10 se dostanou na 50% nabití baterie za 30 minut.

CdJDNtuW0AEYPrW-930x750

 

Hardware: žádný kompromis, alespoň ne v USA

Žádné překvapení, že HTC 10 je poháněno Snapdragon 820. Jedná se o 64-bitový čipset, čtyř-jádro, které běží na 2.2 GHz. Byl vytvořen ve spolupráci se Samsungem a běží na 14nm technologií. Snapdragon 820 běží celkem dobře na Galaxy S7 (problémy s trháním videa ve Slowmotion módu) a LG G5.

Docela překvapení je, že Snapdragon 820 bude pouze v USA. Ostatní země budou mít tento telefon osazen nižší třídou Qualcomm čipsetu.

Paměť telefonu je samozřejmě 4GB, což patří do všech High-end telefonu pro android.

MicroSD slot podporuje až 2TB.

V neposlední řadě tady máme fotoaparát

Fotoaparát byl několikrát kritizovaný na HTC zařízeních za poslední dva roky. Tentokrát to bude jiné.

HTC se rozhodlo, že umístí 12 MPx fotoaparát druhé generace UltraPixel senzor. Ten má umět dobré fotky i v prostředí, kde je málo světla.

HTC-10-1

 

Zajímavý je mód PRO, který vám odemkne nové možnosti manuálního ovládání. Můžete nahrávat 4K rozlišení, Auto HDR, 12x slow motion video nahrávání (asi to samé co má Samsung Galaxy S7 Edge.

Sense 8 UI: Android 6.0 Marshmallow

HTC 10 přináší HTC Sense 8 UI, který je postaven na nejnovějším Android 6.0. Co je opravdu skvělé, tak HTC se rozhodlo zbavit některých svých vlastních aplikací a přijme tak alternativy Google, čimž se eliminuje nepořádek. Nebude tak mít dva kalendářní aplikace, tři aplikace na zasílaní zpráv a dále. To je opravdu chvályhodné!

HTC-10-3

 

Cena a dostupnost HTC 10

Vypadá to, že HTC 10 bude stát 699$.  Prodej v CZ přijde pravděpodobně až v Květnu. Cenu však stále neznámé, ale je jisté, že se bude pohybovat kolem 20 000,- Kč