Vypnout reklamy

HTC oznámilo produkty Vive Pro Eye a Vive Cosmos VR

Vydáno dne: 8.1.2019

Firmě HTC se moc poslední dobou nedaří, ale již jsme slyšeli, že se více zaměří právě na sety pro virtuální realitu, než na mobilní telefony. Právě teď na CES 2019 v Las Vegas představili produkty Vive Pro Eye a Vive Cosmos. Produkt Vive Pro Eye má nativní kontrolu pohybu očí. Umožňuje tak ovládat vše bez […]

Firmě HTC se moc poslední dobou nedaří, ale již jsme slyšeli, že se více zaměří právě na sety pro virtuální realitu, než na mobilní telefony. Právě teď na CES 2019 v Las Vegas představili produkty Vive Pro Eye a Vive Cosmos.

Produkt Vive Pro Eye má nativní kontrolu pohybu očí. Umožňuje tak ovládat vše bez jakéhokoliv dalšího příslušenství. Podle HTC se jedná o evoluci mezi virtuální realitou. Zároveň u různých podnikatelů to může mít přínos třeba v simulaci, ve kterých spousta profesionálu trénují.

HTC Vive na CES

HTC Vive na CES

Pro Eye disponuje skvělou vizuálním zpracováním. Obraz vás následuje tam, kam se podíváte namísto toho, aby byl uzamčen ve středu obrazovky. Je úplně jedno, kam se podíváte, protože vždy získáte ostrý obraz. Už žádné zbytečné pohyby hlavou a držet oči přesně vpředu. V této chvíli se pohybujete naprosto přirozeně.

„Do VR technologií jsme investovali, abychom fanouškům dokázali poskytnout ty nejlepší zážitky v hernách i domácnosti,“ řekl tiskový mluvčí Major League Baseball. „Díky sledování pohledu očí můžeme nabídnout MBL Home Run Derby VR bez potřeby ovladačů. Nyní mohou veškerá menu ovládat pomocí očí.“

Pro Eye

Pro Eye

Vive Cosmos

Produkt Vive Cosmos má zase sledovací kamery z venku. K dispozici je celkem 4 kamery. Tento headset může být použit kdekoliv budete chtít. Cosmos pracuje krom s high-end hrami i s jinými aplikacemi.

Cosmos

Cosmos

Doplňkový software

Pohybové ovladače byly přepracovány. Obdržíte sledovací kruh a joystick se světelnými efekty. Právě produkt Vive Cosmos rozběhne Vive Reality System. Redesignový Vive Software.

Vive Reality System

Vive Reality System

„Již od počátku jsme chtěli přinést produkt, který umožní přirozený a snadný přechod z reálného do virtuálního světa,“ řekl viceprezident Creative Labs HTC Drew Bamford. „Prostředí a nástroje, z kterých se Vive Reality System skládá, mají za cíl zpřístupnit prostorové výpočty každému. Přáli bychom si, aby virtuální realita nepůsobila jako přepínání aplikací, ale jako kráčení mezi různými světy.“

CES

CES

HTC taktéž připravilo systém předplatného (Viveport Infinity) s 500 hrami a aplikacemi. K dispozici budou tituly jako Seeking Dawn nebo Torn. K dispozici bude od 5. dubna.

Viewport infinity web

Viewport infinity web

Zdroj: Tisková zpráva

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: