Vypnout reklamy

HTC se stále topí ve ztrátě a už spousta lidí pochybuje, že se z toho dostane. Tyto ztráty trvají už příliš dlouho. Firma už také přistoupila na změnu strategie.

Vypadá to, že firma HTC má nekončící problémy a je opět ve ztrátě. Firma již změnila strategií a nevydává tolik mobilních telefonu. Nicméně ani přesto firma nedokázala generovat zisk.

Firma dnes potvrdila svou finanční ztrátu a to 87.68 miliónu $. Tuto obrovskou ztrátu taktéž zapříčinili operativní výdaje, který vyletěly vzhůru během prvních třech měsíců.

Problémem je i samotný marže, která klesla o strašlivých 58.9% a prakticky to už znamená, že firma utrácí 2x víc, než vlastně vydělá. HTC tak pálí veškeré své rezervy a je jen otázkou času, kdy to skončí.

Produktem, který generuje hlavní zisk je VR HTC, avšak i chytré telefony v tom hrají velkou roli. Ve druhém čtvrtletí firma chce oznámit telefon Exodus 1s, ten však nebude úplně pro všechny a zároveň vydá nový HTC 5G Hub. Předpokládá se pozitivní efekt na finance společnosti. Ve druhé polovině roku se má představit 5G vlajkový telefon a pár telefonu střední třídy.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.