Vypnout reklamy

HTC muselo stáhnout tuto reklamu na telefon HTC U11

United Kingdom’s Advertising Standards Authority, která dohlíží právě na správnosti reklam minulý rok zastavila reklamu, která se objevovala na sociálních sítí i v
HTC U11

United Kingdom’s Advertising Standards Authority, která dohlíží právě na správnosti reklam minulý rok zastavila reklamu, která se objevovala na sociálních sítí i v TV. Jednalo se o reklamu s Tom Daley, který se potopil do bazénu s tím, že telefon držel nad hlavou a dělal si selfie.

Nicméně pro ASA byla tato reklama poněkud matoucí a dožadovala se zrušení. V návodu mobilního telefonu je zakázáno jít s telefonem do vody.

HTC se však dohadovalo a reklamu bránilo, protože zařízení HTC U11 disponuje ohodnocením IP67, což nebrání telefonu se potopit do 1m. Nicméně ASA řekla, že průměrný člověk nebude vědět kolik ještě může a kolik ne, takže neodhadne udržet telefon maximálně do 1 metru.

Posléze byla reklama stáhnuta z Facebooku a jiných sítích a TV. Nicméně reklama stále existuje díky reuploadům. Právě teď se nám blíží HTC U12+ jako jediný vlajkový telefon roku 2018 od HTC.