HTC poklesl zisk o 64,31%! Q1 2016 vs Q1 2015

HTC zveřejnilo předběžné výsledky svého hospodaření a je už jasné, že HTC si moc od minulého roku nepolepšilo, ale spíše výrazné pohoršilo. V Březnu tohoto roku společnost vydělala 127,57 miliónu dolarů, což je propad i oproti měsíci Únor 2016, ale nejhorší na tom je, že od Března 2015 do teď firma prokazuje horší zisk o […]

HTC

HTC zveřejnilo předběžné výsledky svého hospodaření a je už jasné, že HTC si moc od minulého roku nepolepšilo, ale spíše výrazné pohoršilo.

V Březnu tohoto roku společnost vydělala 127,57 miliónu dolarů, což je propad i oproti měsíci Únor 2016, ale nejhorší na tom je, že od Března 2015 do teď firma prokazuje horší zisk o 79,3%.

Poté co firma hospodářské výsledky zveřejnila, tak se akcie propadly o 8,32%. Od Záři roku 2015 bylo HTC vytlačeno z TOP 50 nejlepších na Taiwan burze.

HTC

HTC

Je nějaká naděje v horizontu?

Každý výrobce mobilních telefonu na Taiwanu byl každý měsíc horší a horší a pokračuje to už několik let po sobě. Každému z nich se propadají zisky. Jelikož situace směrem dolů u HTC stále pokračuje, tak samotné HTC bude potřebovat opravdu silný druhý kvartál, aby tento trend zastavila.

HTC má v plánu představit HTC M10 12. Dubna 2016, takže ten by mohl zahýbat se zisky v druhém kvartálu. Navíc HTC začalo rozvážet docela drahé brýle Vive virtuální reality. V USA stojí $800. Mají docela slušné hodnocení, ale potřebují opravdu high-end PC, aby mohly běžely. Pro mnohá lidi bude tato hračka opravdu drahá.

HTC se stále drží politiky dražších věcí. Už několikrát šlo vidět, že nemohou konkurovat ostatním vlajkovým telefonům různých společností a i přesto si dávají vysokou cenu.