Vypnout reklamy

Nejistá budoucnost společnosti Huawei bohužel ničí prodeje v Evropě. Třeba ve španělsku bylo zrušeno 10 000 objednávek P30 Pro.

24.5.2019

Huawei a nejistá budoucnost se již podepisuje na prodejích

Budoucnost společnosti Huawei je v této chvíli celkem bledá. Společnost zasahují zprávy z několika míst a to je třeba právě odebrání licence ARM (nemožnost vytvořit vlastní čip Kirin) nebo odebrání licence (Google) nemožnost zase vydávat telefony ve světě s Google Play a používat systém Android.

Ve druhém případě by si firma ještě poradila, ale s čipem a technologií ARM již bohužel ne a tohle může být hřebíček do rakve. Prodeje firmy Huawei sice stouply během 24 hodin poté, co firma Google oznámila ukončenou podporu pro tyto telefony, avšak na druhé straně se firma potýká se zrušenými objednávkami a to zájmena ve Španělsku.

Během 36 hodin zrušilo asi 10 000 zákazníků své objednávky. Firma taktéž zrušila veškerou digitální a obchodní kampaň ve Španělsku a to včetně kampani na Huawei P30 Pro.

Nicméně ještě to není pro Evropský trh nic strašného, ale hodně záleží, jak se všechno může vyvíjet. Jestli Huawei se z toho dokáže dostat tak i tak bude mít pošramocenou pověst.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: