Huawei pracuje na konkurenci čipu Snapdragon 710. Má se nazývat Kirin 710

Poté, co se na trh dostal nový čip Snapdragon 710, tak nová zpráva potvrzuje, že Huawei pracuje na novém čipu Kirin 710, který má být konkurenčním čipem Snapdragon 710. Právě čip Snapdragon 710 míří na výkonnostní propast mezi vlajkovými telefony a středně výkonnými telefony. Čip je vyroben na 10nm výrobním procesu a má opravdu vysoký […]

#HuaweiMate10

Poté, co se na trh dostal nový čip Snapdragon 710, tak nová zpráva potvrzuje, že Huawei pracuje na novém čipu Kirin 710, který má být konkurenčním čipem Snapdragon 710.

Právě čip Snapdragon 710 míří na výkonnostní propast mezi vlajkovými telefony a středně výkonnými telefony. Čip je vyroben na 10nm výrobním procesu a má opravdu vysoký výkon a nízkou spotřebu energie.

Huawei na druhou stranu používá starší technologií a bude vyroben na TSMC 12nm výrobním procesu, což má za následek horší využití baterie a tím pádem nižší výdrž daného telefonu se stejnou velikostí baterie. Nový čip bude mít však navzdory k tomu nativní podporu pro zvládnutí umělé inteligence.

Huawei nový čip nepotvrdil, ale ani nevyvrátil

Huawei však nový čip ještě nepotvrdil, ale myslíme si, že příští měsíc se tak stane a zároveň odhalí nový Huawei Nova 3. Pokud se tak stane, tak je možné, že nový čip bude konkurovat Xiaomi Mi 8 SE právě se Snapdragon 710.

Další možnosti je umístění čipu Kirin 710 do telefonu Huawei Mate 20 Lite.