Vypnout reklamy

Společnost Huawei pracuje na telefonu, který se dá složit a rozložit. Načasování je velice důležité, protože téměř měsíc poté, co vydal prohlášení o tomto skládaném telefonu, tak se tak stalo a Huawei si nechal všechno patentovat u WIPO (World Intellectual Property Organization). Patent byl právě dnes zveřejněn a také jsou k dispozici fotografie. Je docela […]

30.3.2018

Huawei bude mít skládací telefon již tento rok?

Společnost Huawei pracuje na telefonu, který se dá složit a rozložit. Načasování je velice důležité, protože téměř měsíc poté, co vydal prohlášení o tomto skládaném telefonu, tak se tak stalo a Huawei si nechal všechno patentovat u WIPO (World Intellectual Property Organization). Patent byl právě dnes zveřejněn a také jsou k dispozici fotografie.

"Pracujeme na vzorku"

“Pracujeme na vzorku”

Je docela možné, že po rozložení telefonu získáme plnohodnotný tablet a následně zase zpátky na telefon. V říjnu proběhla diskuze na tom, že pracují na tomto telefonu, takže něco na tom bylo. Nicméně hlavní šéf Yu zmínil, že je mezi dvěma obrazovkami “malá díra”. To znamená, že budou k dispozici dvě obrazovky telefonu. V této chvíli Huawei hledá, jak tuto díru mezi obrazovkami vyplnit. Avšak tento patent, který vidíme tento problém dozajista neřeší.

Skládací telefon v teoretické rovině

Skládací telefon v teoretické rovině

Kdy bude vydán takový skládaný telefon není úplně jisté. Nicméně i Apple pracuje na takovém telefonu a chce ho představit v roce 2020. Microsoft taktéž obdržel patenty pro jeho “Andromeda” skládací telefon a Samsung oznámil, že příští rok odhalí telefon Galaxy X, který je skládaný.

Nicméně je docela možné, že skládací telefon od Huawei uvidíme již na konci roku 2018?

zdroj: letsgodigital.org

 

Buroň Tomáš