Vypnout reklamy

Huawei bude mít v Číně podporu 5G díky výrobě 7nm čipů

Huawei bude mít v Číně k dispozici 7nm čipy s podporou 5G technologie, uvádí zpráva od agentury Reuters.Peking, 12. května 2022 – Čínská technologická firma Huawei oznámila, že bude mít možnost…

Huawei bude mít v Číně podporu 5G díky výrobě 7nm čipů

Huawei bude mít v Číně k dispozici 7nm čipy s podporou 5G technologie, uvádí zpráva od agentury Reuters.

Peking, 12. května 2022 – Čínská technologická firma Huawei oznámila, že bude mít možnost vyrábět čipy s velikostí pouhých 7 nanometrů v současném výrobním závodě umístěném v Číně. Tyto čipy budou navíc podporovat revoluční 5G konektivitu, což Huawei posouvá na přední příčku mezi světovými producenty mobilních technologií.

Podle Reuters bude Huawei díky této inovaci schopen vyvinout nejenom vlastní čipy s vylepšenými výkonovými parametry, ale také uspokojit stoupající poptávku po technologiích 5G. Tato poptávka se v posledních letech prudce zvyšuje kvůli potřebám rychlého a spolehlivého připojení v různých oblastech, jako je například telekomunikace, průmysl, autonomní vozidla nebo internet věcí.

Nové 7nm čipy budou charakterizovány nejmodernějšími technologiemi a umožní rychlé a efektivní přenosy dat pomocí 5G sítí. Huawei tak zajišťuje nejenom rychlejší a stabilnější připojení, ale zároveň umožňuje využití pokročilých technologií jako jsou umělá inteligence, rozšířená realita či virtuální realita.

„Jsme nadšeni, že jsme schopni představit tyto inovativní 7nm čipy v našem stávajícím výrobním závodě v Číně. Jsme pevně odhodlaní pokračovat v rozvoji a zdokonalování mobilních technologií, které přinesou skutečný pokrok do každodenního života lidí,“ uvedl vyjádření oznámením Richard Yu, CEO divize spotřebitelských produktů v Huawei.

Zpráva o nových čipech od Huawei vyvolala velký zájem ve světě mobilních technologií. Odborníci se shodují, že tato technologická inovace přinese zásadní změny a představuje zlomový okamžik pro budoucnost mobilních sítí v globálním měřítku.

FAQ:

Q: Jaké technologie budou 7nm čipy podporovat?

A: 7nm čipy budou podporovat 5G konektivitu a umožní rychlé a efektivní přenosy dat.

Q: V čem je tato inovace výjimečná?

A: Huawei se stává předním producentem čipů s podporou 5G v Číně a umožňuje rychlejší a stabilnější připojení, které otevírá nové možnosti pro využití pokročilých technologií.

Článek byl napsán na základě zprávy od agentury Reuters.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/huawei-to-release-5g-phone-later-this-year_id148836