Vypnout reklamy

Huawei chce sesadit Apple z druhé příčky

Huawei v roce 2017 dokázal prodat na 153 miliónů chytrých telefonu, což ho staví na třetí příčku za Apple a Samsung. Nicméně tento
Huawei P20 Lite

Huawei v roce 2017 dokázal prodat na 153 miliónů chytrých telefonu, což ho staví na třetí příčku za Apple a Samsung. Nicméně tento rok chce firma Huawei zvládnout 200 miliónů.

Bude Huawei dvojkou na světovém trhu?

Zdroj této zprávy je přímo šéf společnosti Huawei a to Yu Chengdong, který nedávno odhalil plány značky Honor Play, který se představil v Číně a je celkem optimistický. Mezi roky 2010 – 2017 společnost zvládla růst nespočetkrát a další růst pod 25% se očekává i tento rok 2018. Šéf je celkem optimistický, ale vše bude záležet na popularitě jednotlivých telefonu.

Avšak i po třech měsících společnost Huawei zažívá historicky nejlepší čtvrtletí a to díky vydání telefonu ze série „P“ a pokud si společnost udrží tento prodej, tak je možné dosáhnout 200 miliónů.

Minulý rok Apple dokázal prodat 215 miliónů telefonu, ale popularita jeho prémiových telefonu stále klesá. Huawei tak prodá o něco méně.

Samsung a Apple vládne v US

Huawei samozřejmě chce předehnat také Samsung, ale to bude mít poněkud obtížné, když přijde na trh v US. Společnost se tedy stále soustředí na Evropský trh a na ten v Asií.

Co se týče druhého čtvrtletí, tak ten ještě není jistý a není tak jisté, jestli se společnosti Huawei podaří dosáhnout cíle, který si dala. Bylo by však velmi zajímavé, kdyby se společnost dostala na druhé místo v prvním kvartálu roku 2019.