Vypnout reklamy

Včera Huawei oznámil nový telefon Huawei Nova 3i, který se zároveň představil s čipem HiSilicon Kirin 710. Tento čip je vyvinut právě společnosti Huawei, která koupila firmu HiSilicon. Kirin 710 má nahradit Kirin 659 na 16nm procesu, jelikož již ztrácí konkurenční schopnosti v segmentu. Čip Kirin 710 je vyroben na 12nm procesu, který má opětovně za následek […]

19.7.2018

Huawei formálně představil čip Kirin 710 12nm

Včera Huawei oznámil nový telefon Huawei Nova 3i, který se zároveň představil s čipem HiSilicon Kirin 710. Tento čip je vyvinut právě společnosti Huawei, která koupila firmu HiSilicon. Kirin 710 má nahradit Kirin 659 na 16nm procesu, jelikož již ztrácí konkurenční schopnosti v segmentu.

Čip Kirin 710 je vyroben na 12nm procesu, který má opětovně za následek zvýšení výkonu, zlepšení využití elektrické energie.

V číslech to znamená o 75% lepší výkon v jedno jádru a o 68% lepší výkon ve více jádru a to díky čtyřem vysokorychlostním jádrům Cortex-A73 s taktem na 2.2GHz a čtyřem ekonomickým jádrům A53 na frekvenci 1.7GHz. GPU jednotka má být o 1.3x rychlejší než předchůdce.

Co se týče fotoaparátu, tak jednotka, která se stará o fotoaparát (ISP) má vylepšení v oblasti zlepšení fotek (za pomocí algoritmu) v nízkém světle. Zároveň čip zvládá rozpoznáván scén a odemykání telefonu za pomoci tváře.

K dispozici je dual SIM 4G VoLTE s podporou LTE Cat. 12 a Cat. 13.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.