Huawei global phones now support sideloading Android apps with EMUI

Huawei objasnil nedávné oznámení naznačující, že jejich globální telefony budou používat EMUI a umožní tak instalaci Android aplikací z externích zdrojů.

EmUI je uživatelské rozhraní vyvinuté společností Huawei pro jejich chytré telefony….

Huawei global phones now support sideloading Android apps with EMUI

Huawei objasnil nedávné oznámení naznačující, že jejich globální telefony budou používat EMUI a umožní tak instalaci Android aplikací z externích zdrojů.

EmUI je uživatelské rozhraní vyvinuté společností Huawei pro jejich chytré telefony. To umožňuje uživatelům přizpůsobit si vzhled a funkce svých telefonů podle svého vkusu. Nedávné oznámení od společnosti Huawei však naznačuje, že majitelé jejich globálních zařízení budou mít také možnost instalovat aplikace z neoficiálních zdrojů.

Toto oznámení bylo velmi očekávané, protože Huawei se potýká s omezeními ze strany amerických vlád, které jim brání ve spolupráci s americkými firmami, včetně Google. To znamená, že nové Huawei telefony nemají přístup k oficiálním verzím Android aplikací, jako je Google Play Store. Přestože Huawei vyvinul svůj vlastní obchod s aplikacemi nazvaný AppGallery, někteří uživatelé stále preferují možnost instalovat aplikace z jiných zdrojů.

Díky novému oznámení od Huawei se tato možnost stane skutečností pro globální uživatele. To znamená, že majitelé Huawei telefonů budou mít možnost stahovat a instalovat aplikace z webových stránek nebo jiných externích zdrojů. Tato změna v politice Huawei je vítaná, protože umožňuje uživatelům mít větší svobodu při výběru aplikací, které chtějí na svých telefonech používat.

Nicméně, je třeba být opatrný při instalaci aplikací z neoficiálních zdrojů, protože existuje riziko, že mohou obsahovat škodlivý software. Huawei proto doporučuje svým uživatelům stahovat aplikace pouze z důvěryhodných a ověřených webových stránek, aby minimalizovali riziko infekce jejich zařízení.

FAQ:

Q: Budou nové Huawei telefony s EmUI schopny spustit Android aplikace?
A: Ano, nové globální telefony Huawei se systémem EmUI budou umožňovat instalaci Android aplikací z externích zdrojů.

Q: Proč Huawei umožňuje instalaci aplikací z neoficiálních zdrojů?
A: Tato změna v politice Huawei je důsledkem omezení ze strany amerických vlád, které jim brání ve spolupráci s americkými firmami, včetně Google. Tímto krokem se poskytuje uživatelům větší svoboda při výběru aplikací.

Q: Jaké je riziko instalace aplikací z neoficiálních zdrojů?
A: Existuje riziko, že aplikace z neověřených zdrojů mohou obsahovat škodlivý software. Doporučuje se stahovat aplikace pouze z důvěryhodných a ověřených webových stránek.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/huawei-phones-outside-china-can-run-android-apps_id152936