Vypnout reklamy

Huawei je připraveno okamžitě přidat Google služby do Mate 30, pokud bude firma odstraněna z listu, který zakazuje US firmám s Huawei obchodovat.

28.9.2019

Huawei je připraveno okamžitě přidat Google služby do Mate 30

Od chvíle, kdy je Huawei na listu zákazu na straně USA, tak právě Google nemůže s firmou jakkoliv obchodovat a tím pádem Huawei nesmí poskytovat služby Google. To znamená absence Google obchodu a dalších jeho aplikací. Na novém Mate 30 je je před-nainstalován EMUI 10.

Podle serveru Android Authority, řekl šéf společnosti Huawei, že jakmile bude firma vyjmuta z tohoto zákazu, tak okamžitě povolí přidají Google služby a softwarové aktualizace “přes noc”.

Huawei je podle šéfa využita jako zbraň k lepšímu vyjednávání podmínek na stranu USA. Nicméně díky Huawei a jeho zákazu utrpěli američtí dodavatelé ztrátu 11 miliard dolarů ze strany Huawei, protože firma nenakupovala, tak veškeré dodávky spadly na nulu.

Huawei doufá v 20 milionech prodaných telefonů série Mate 30.

Obchodní válka kvůli obrovskému přebytku Číny s USA má velké následky. Ve snaze snížit tento deficit se prezident rozhodl uvalit na čínský dovoz CLA. Tarify jsou většinou dovozní daně, takže Čína nezaplatí nic, ale případný Americký zákazník zaplatí i CLA. Od září navíc platí CLO i na produkty z Číny jako Apple Watch a Airpods a to na 25%. Apple produkty jsou totiž navrženy v kalifornií, ale vyráběny v Číně.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Ve spojených státech je Huawei považován za národní hrozbu kvůli špionážím, a také proto, že Huawei prý obsahuje zadní vrátka.

I přes absenci Google služeb firma doufá ve 20 miliónů prodaných telefonu Mate 30. Většinou se bude jednat o standardní domácí uživatelé. Společnost doufala, že v roce 2019 dodá 300 miliónů telefonů. Během první poloviny tohoto roku díky zákazu prodala 118 miliónu telefonu.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Buroň Tomáš