Vypnout reklamy

Huawei má problémy s Mate 40

Vydáno dne: 13.7.2020

Huawei má problémy s Mate 40 a jeho čipy, které vyrábí společnost TSMC. Bohužel kvůli tomu hledá Huawei jiného výrobce jeho čipů Kirin. Možná, že narychlo přejde k MediaTek či Samsung Exynos.

Huawei má bohužel problém s Mate 40. Nicméně je to kvůli TSMC a dodávkám čipů. Americká vláda se za každou cenu snaží firmě ztížit podmínky a to i přesto, že Huawei má čas do září tohoto roku.

Po září nebude moci Huawei získávat čipy od TSMC, která vyrábí pro Huawei HiSilicon čipy Kirin. Nicméně ještě v telefonech Mate 40 měly být čipy od této společnosit. Huawei udělal objednávku za 700$ miliónů dolarů, avšak Americká vláda chce tento obchod zablokovat. Tato objednávka zahrnuje 5nm Kirin 1020 čipy a 7nm 5G modemy.

HiSilicion je firma od Huawei, která navrhuje čipy. U TSMC se pak tyto čipy vyrábí. Ostatně takhle to chodí i u Samsungu nebo Apple.

Nicméně za takové situace by musela firma rychle přejít na čipy od MediaTek a musel by se tak telefon interně přebudovat, což znamená zpoždění uvedení na trh. Nebo třeba pomůže Samsung se svými Exynos čipy? Nicméně Jižní Korea přáteli z US, takže nevíme, jestli by to Samsung podstoupil.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: