Vypnout reklamy

Huawei má silný obrat i v roce 2020

I přesto, že firma Huawei čelí nejrůznějším pomluvám ohledně sledování uživatelů, napojení na armádu a zároveň má zablokovaný přístup k některým technologiím US, tak i přesto všechno se ji daří nebývale dobře.

Společnost udělala obrat 136.7 miliard dolarů se ziskem 9.9 miliard dolarů. Meziročně zisk vzrostl o 3.2%.

Co se týče obratu v americe, tak zde došlo k poklesu o 24.5%, avšak v Číně se společnost těší velkému zájmu a to v takovém případě, kdy 66% obratu dělá právě Čína a v roce 2019 to bylo pouze 59%. Firma se těší zájmu 5G technologie na svém území a chystají se i s partnery vybudovat 5G síť v Evropě, Středním východě a Africe.

Nicméně firemní spotřebitelé v tomto ohledu rostly o malé procento oproti roku 2019 a jde vidět, že firma ztrácí některé trhy v Evropě.

Rok 2019 byl počátkem této války a Americké sankce dohnaly firmu k vybudování vlastního systému HarmonyOS, který se již používá. Zároveň došlo i ke zpomalení poptávky po mobilních telefonech na celém trhu. Nicméně firmě se začalo dařit v jiném odvětví a to v oblasti zdraví nebo elektrických aut. Dodavatelský řetězec firmy Huawei byl silně narušen a kdo z něho profituje, není úplně jisté, ale průmysl to není, řekl Ken Hu.