Huawei Mate 11 (nebo Mate 20) míří ke snímači otisků pod displej.

Huawei Mate 10 v plné parádě na videu

Tento rok je kolem tohoto snímače tolik povyku, že se nestíháme divit. Jelikož vivo X20 Plus UD a X21 UD tento snímač mají, tak ostatní výrobci se snaží tento snímač mít naprosto dokonalý a hlavně, aby byli před konkurencí. 

Huawei a snímač otisků prstů pod displejem

Huawei se pravděpodobně vydává cestou snímač otisků prstů pod displejem taktéž a to pro následující Mate 11 (nebo Mate 20 – od doby, kde P série skočila z čísla 10 na 20). Huawei řekl, že si vybral použít Qualcomm ultrasonic snímač otisků prstů. Nový Mate tak může být první model s tímto senzorem na trhu.

Mate 11/20 se očekává ve třetím nebo čtvrtém čtvrtletí (pravděpodobně září nebo říjen). Qualcomm má svého partnera na Taiwanu GIS a China O-film Tech, oba se specializují na nabídky technologií snímačů otisků prstů pod displejem. Právě tyto dvě firmy budou s Qualcomm spolupracovat.

Je 3x dražší než ostatní součástky, ale modul je opravdu tenký a má pouze 0,44mm a pracuje až do 800 micro sklíčko. Qualcomm navíc bude fungovat se snímačem i v případě, kdy budete mít špinavé ruce nebo mokré.

Huawei není jediná Čínská společnost, která vyhledává možnost mít snímač otisků prstů pod displejem. Pracují na tom také firmy Samsung nebo Apple.